Ana Sayfa Banka Kredileri Biçerdöver Kredisi Veren Bankalar

Biçerdöver Kredisi Veren Bankalar

2.515 views

Tarım ürünlerinin hasadında kullanılan aletlerin başında biçerdöver gelmektedir. Biçerdöver fiyatlarının yüksek olması nedeniyle, çiftçiler bunları peşin olarak değil, genellikle kredi ile alabilmektedir. Biçerdöver kredisi veren bankalar, bu noktada çok önemli kolaylıklar sağlamaktadır. Söz konusu desteği veren kurumlar sadece bankalar olmayıp, tarımsal faaliyetleri destekleyen kurumlar da çok önemli seçenekler sunmaktadır.

Biçerdöver Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Biçerdöver almak isteyen kişiler, gerekli şartları sağladıkları takdirde bütün bankalarda kredi çekebilir. Fakat burada önemli olan, şartları iyi olan seçenekleri bulmaktır. Bazı bankalar, ihtiyaç kredisi şartlarına sahip olan seçenekleri sunmaktadır ki bunların faiz oranları oldukça yüksektir. Bunun için tarımsal aletlere özel olarak seçenek sunanların tercih edilmesi çok daha düşük maliyetlerde kredi kullanılmasını sağlayacaktır. Bu tür seçeneklere sahip bankalar ve şartları şu şekildedir:

Ziraat Bankası Biçerdöver Kredisi

Tarımsal faaliyetlerin desteklenmesi için faaliyet gösteren Ziraat Bankası, yıllık %6’dan başlayan oranlarla kredi vermektedir. Vade ise 60 aya kadar çıkabilmektedir. Ayrıca çiftçiler ödemelerini 1, 3, 6 ve 12 ayda bir ödeme imkanına da sahiptir. Böylece hasat zamanına göre bir ödeme planı ayarlanabilir.

Ziraat Bankası, sıfır ve 5 yaşından küçük olmak şartı ile ikinci el biçerdöverler için kredi vermektedir. Fatura tutarının %75’i kadar kredi verilirken, geriye kalan kısım, çiftçiler tarafından peşin olarak ödenmektedir.

Şekerbank Biçerdöver Kredisi

Şekerbank  “Çiftçilerimiz Daha İyi Çalışsın” sloganıyla duyurduğu Tarım Ekipmanları Kredisiyle çiftçilerim ekipman ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmaktadır. Şekerbank Biçerdöver Kredisi, 60 aya kadar vadeli olmak üzere alınacak olan tarımsal ekipman bedelinin %75 fiyatı üzerinden verilmektedir. Kredinin geri ödemesi ise; çiftçinin hasat dönemlerine uygun bir şekilde revize edilerek 3, 6, 9 yahut 12 aylık periyotlar halinde yapılmaktadır.

Şekerbank biçerdöver kredisine başvurmak isteyen kişiler;

  • Çiftçi olduğunu gösterir ÇKS belgesi,
  • Ploforma fatura,
  • Başvuru sahibi adına kayıtlı arazi tapusu yahut arazinin kira sözleşmesini

başvuru sırasında sunmaları gereklidir.

KOSGEB Biçerdöver Kredisi

Ülkemizdeki üretimi teşvik eden en önemli kurumlardan birisi KOSGEB’dir. Çiftçilere, esnaflara ve girişimcilere verdiği kredilerle dikkat çeken bu kurum, biçerdöver alacaklara da büyük kolaylık sağlamaktadır. Faaliyet gösterilen bölgeye bağlı olarak %60-70 seviyelerinde hibe ya da faizsiz kredi kullanılabilir. Fakat bunun için KOSGEB’e özel şartların sağlanması gerekiyor. Bu şartların başında ise istihdam ve üretim oluşturma vardır.

Biçerdöver Fiyatları

Biçerdöver fiyatları 25.000-120.000 Euro arasında değişmektedir. Bankalar, bunun %75’i kadar kredi verir ve diğer kısmın peşin olarak ödenmesi gerekir. Bundan dolayı, çiftçilerin peşinat için hazırlıklı olması gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz