Ana Sayfa Banka Kredileri Büyükbaş Hayvan Kredisi Nasıl Alınır 2019

Büyükbaş Hayvan Kredisi Nasıl Alınır 2019

525 views

Büyükbaş hayvancılıkla uğraşmak isteyenler ve var olan imkanlarını arttırmak isteyen hayvancılık ile uğraşan kimseler için çok iyi kredi imkanları bulunmaktadır. Bu kredi fırsatlarından yararlanmak için bazı şartları da taşımanız gerekmektedir. Bu şartlar ve detayları için bu yazımızda size bilgilendirmeler yapacağız. Sizler de geri ödemeli ve daha az faizli kredileri nasıl çekebileceğinize dair bilgi de edinebileceksiniz.

Devletimiz büyükbaş hayvancılığı desteklemekte ve bununla ilgili çeşitli imkanlar verebilmektedir. Bu imkanlardan yararlanabilmek için mutlaka sürekli bu süreçleri takip etmenizi öneririz. Eğer süt sığırcılığı ile de uğraşmak istiyorsanız, süt sığırcılığı bölümümüzden nasıl kredi imkanlarına sahip olabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

İşte devlet ve bankalardan alabileceğiniz büyükbaş hayvancılık kredileri ve detayları…

7 Yıl Geri Ödemeli Büyükbaş Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi tarafından verilen bu krediyi alarak hayvancılık faaliyetlerinizi arttırabilirsiniz. Ya da hayvancılık işi ile uğraşmak istiyorsanız bu imkanlardan mutlaka yararlanmayı düşünmelisiniz. Peki, bu kredinin özellikleri neler? Detayları işte şimdi sizinle paylaşalım.

Geçen yıl yani 2018 yılında başlatılan büyükbaş hayvancılığı destekleme kredileri bilindiği üzere 2019 yılı ve 2020 yılı ile de devam edileceği düşünülmektedir. Bu krediler Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından ve Ziraat Bankası bünyesi tarafından verilmektedir. Bu 7 yıl geri ödemeli kredi diye adlandırılan bir kredi olsa da aslında çok büyük avantajları da içerisinde barındırıyor. Yani bu krediyi çekerseniz 2 yıl geri ödemesiz 5 yıl da geri ödemeli bir şekilde krediyi ödüyorsunuz. Bu kredi imkanından nasıl yararlanabileceğinizi merak ediyorsanız öncelikle şartları sizlere sunalım.

Kredi Şartları

  1. Her devlet desteğinde olduğu gibi bu kredi için de çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmak gerekmektedir.
  2. Eğer kaydınız yok ise en kısa sürede bu kaydı yaptırmalısınız. Kayıt yaptırdıktan sonra başvuru yapabilmeniz de mümkün olacaktır.
  3. Kredi notunuzun kredi çekebilmek için yeterli düzeyde olması gerekmektedir. Olumsuz notlarınızın olmaması gereklidir.
  4. Hazırladığınız bir projeniz olması gerekiyor. Burada projeden kasıt, büyükbaş yetiştirecekseniz büyükbaş hangi hayvanlarla uğraşacağınızı mutlaka yazmanız gerekmektedir.
  5. Ayrıca satın almak isteyeceğiniz hayvanların yaklaşık yüzde 25lik kısmını kendiniz karşılayabileceğinize dair bir sermayeniz olması da bu krediyi çekebilmek için çok önemlidir.

Büyükbaş Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

Yukarıda yer alan şartlara uygun iseniz Ziraat Bankasına gitmeniz gerekiyor. Sizden öncelikle ön başvuru alınmaktadır. Ön başvurudan sonra müşteri temsilcisi sizden gerekli evrakları talep edecektir. Bu evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamanız gerekiyor. Daha sonra sizden ipotek edebileceğiniz bir yer istenebilir. Bu ipotek ne kadar sağlam ise krediniz o kadar yüksek ve o kadar basit bir şekilde çıkabileceğini sizlere hatırlatmak isteriz.

Kredi notunuz ve teminatınız tamam olduktan sonra size masraflarınızın toplamda yüzde 75lik kısmı kadar kredi verileceğini söyleyebiliriz.

KOSGEB Destekli Büyükbaş Hayvancılık Kredisi

Büyükbaş hayvancılık ile uğraşmak istiyorsanız, KOSGEB kurumundan da kredi çekebileceğinizi sizlere hatırlatmak isteriz. KOSGEB kurumu sizlere 30.000 TL hibe ve aynı zamanda geri ödemeli 70.000 TL kredi verebilmektedir. Detayları almak istiyorsanız mutlaka en yakın bir KOSGEB kurumuna gitmeli ve şartlarının neler olduğunu öğrenmelisiniz.

Şekerbank Büyükbaş Hayvancılık Kredisi

Şekerbank da büyükbaş hayvancılığı ve çiftçileri destekleyen kurumlar arasında yer almaktadır. Büyükbaş hayvancılık yatırım kredisi olarak da geçmektedir. Detaylar internet şubesinde çok verilmese de en yakın Şekerbank şubesine giderek detayları hakkında bilgi almanız da mümkün olacaktır. Bu kredi ile hayvan alımı yapabilmeniz mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz