Ana Sayfa Devlet Destekleri Ceviz Fidanı Hibe Desteği 2019

Ceviz Fidanı Hibe Desteği 2019

1.311 views

Ceviz üretimi şu anda birçok üretici tarafından devam ettirilmektedir. Ceviz üreticileri son zamanlarda artmıştır. Bu kadar çok üreticinin olmasının sebebi hibe desteği olmaktadır. Devlet hibe ile ceviz üretimini son derece desteklemektedir. İhracatın artması ve ithalatın azaltılması için devlet çalışmalar yapmaktadır. Ceviz üretiminden ciddi anlamda gelir sağlanmaktadır. İyi bir gelire sahip olmak istiyorsanız sizler de ceviz üretimi yapabilirsiniz. Ceviz fidanı hibe desteğinden alabilmek için bazı şartları da sağlıyor olmanız gerekmektedir. Eğer bu şartları taşımazsanız bu hibe desteğinden yararlanamazsınız.

Ceviz Fidanı Hibe Desteği Yararlanma Şartları

Ceviz fidanı hibe desteğinden yararlanmak istiyorsanız, bazı şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Dikim yapmak istiyorsanız en az 5 dekar alanda üretim yapmanız gerekmektedir. Bu alanların tapulu olması gerekmektedir. 5 dekarın altında olup, yan yana olan aynı şahsa ait arazinin toplamı 5 dekar veya üzerinde ise hibe ve kredi imkanı verilmektedir.

En önemli aşama ise çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmaktır. Çiftçi kayıt sistemine eğer kayıtlı değilseniz en yakın Tarım İl Müdürlüklerine giderek çiftçi kayıt sistemine kayıt olmanız gerekmektedir. Çiftçi kayıt sistemine eğer kayıtlı iseniz mutlaka bilgilerinizi güncel tutmanız gerekmektedir. Fidanların sulanması için araziye döşeyeceğiniz damlama sulama ana borularının ve damlama hatlarının ücretinin fatura yarısı da çiftçimize hibe kapsamında geri ödenmektedir.

Ceviz Fidanı Hibe Desteği Miktarı Kaç TL Olmaktadır?

Ceviz fidanı hibe desteği miktarı ise devletin ayarladığı miktar olmaktadır. Her dönüm için alacağınız 280 TL olup, en az 5 dekar dikimden 1400 TL fidan hibe desteği alabilirsiniz. Bundan sonraki her 1 dönüm dikimden 280 TL daha ekleyerek hibe alabilirsiniz. Bunun için gerekli belgeleri tam ve eksiksiz olarak teslim etmeniz gerekmektedir. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olduğunuza dair belgeyi de teslim etmeniz gerekmektedir. Belgenin güncel olması hibeyi alabilmeniz için çok önemlidir.

Hibe miktarları fidan boylarına göre farklılık göstermektedir. Örnek vermek gerekirse, 70 ile 100 cm arası ise devletten alacağınız hibe desteği ise 14 TL olmaktadır. 100 cm ile 150 cm arasında fidan boyu var ise devletten alacağınız hibe desteği 14 TL olmaktadır. 150 cm 200 cm arasında değişiklik yaşanırsa 14 TL devletten hibe alabilirsiniz. 200 cm ve üzeri devletten 14 TL destek alınmaktadır.

Fidan boylarına göre alacağınız yerden fiyat değişiklik gösterse de sizler 14 TL fidan başına hibe desteği alabilirsiniz. Eğer 5 dönüm ceviz fidanı dikerseniz, 1400 TL fidan dikim desteğinden oldukça rahat bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Devlet hibe destekleri için öncelikle Tarım İl Müdürlüklerine giderek hangi belgelerin istendiğini ve hangi belgeleri getirmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Öğrendikten sonra gerekli belgeleri rahatlıkla teslim ederek hibe desteğini Ziraat Bankası üzerinden alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz