Ana Sayfa Devlet Destekleri Devletten Biçerdöver Kredisi ve Destekleri

Devletten Biçerdöver Kredisi ve Destekleri

1.532 views

Devlet çiftçilere her konuda yardımcı olmaya çalışmaktadır. Her konuda desteği olan devlet çiftçilere bu sefer de üretim için önemli bir ekipman olarak sayılabilen biçerdöver kredisi ve desteklerini vermektedir. Biçerdöver kredisi ve destekleri konusunda ciddi yardımlar alan çiftçiler üretimleri olduğundan daha fazla arttırmışlardır. Tarım sektörünü arttırmayı planlayan devletimiz  üreticilere biçerdöver desteğini ise bazı şartlar altında verdiğini de unutmamak gerekmektedir.

Biçerdöver kullanımının arttırılması amacıyla böyle bir desteğin de oluştuğunu söyleyebiliriz. 2018’de ortaya çıkan bu destekler tam anlamıyla 2019 yılı ile birlikte 2020 yıllarında hayata geçebileceğini de söyleyebiliriz.

Biçerdöver Kredisi ve Özellikleri

Devletin vermiş olduğu biçerdöver kredisinin bazı önemli özellikleri de bulunmaktadır. Bu kredi KOSGEB tarafından Biçerdöver kredisi olarak verilmektedir. Bu destekten yararlanmak isteyen çiftçilerimizin mutlaka çiftçi kayıt sisteminde kayıtlı olmaları gerekmektedir. Eğer çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmamışsanız bu hibe ve diğer önemli tarım desteklerinden faydalanmanız da mümkün olmayacaktır.

Biçerdöver kredisi desteği alırken bu şartın yanı sıra diğer önemli şartları da taşıyor olmanız gerekmektedir. Biçerdöver kredisi alırken çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olduğunuza dair bir belge almanız gerekmektedir. Bir süre de verilen yerde ikametgah etmeniz gerekmektedir. İkametgah belgenizi kredi alırken getirmeniz önemlidir. İpotek etmeniz gereken bir tapu belgesi de yanınızda getirmeniz çok önemlidir. Tapu fotokopisi çekilerek alınan belgelerin yanına konulmaktadır.

Ayrıca gelirinizi gösteren düzenli bir gelir belgeniz olmadığı için ayrıca sizden taşınmazlarınızla ilgili bir belge de istenebilmektedir. Bu belge ne kadar kredi verileceğine dair bir ipucu olabilmektedir. Aynı zamanda bir de kefil ya da kefiller sizlerden istenebilmesi de mümkün olabilmektedir.

Genel olarak biçerdöver kredisi 20 bin euro ile 120 bin euro arasında değişen miktarlarla verilmektedir. Örneğin bir biçerdöver almak istiyorsunuz ve bu biçerdöverin fiyatı 20 bin euro ama size sadece bu miktarın yüzde 80lik kısmı kredi olarak verilmektedir. Yani 16 bin 17 bin tllik kısmı kredi olarak almanız mümkün olur. Kredinizi döviz üzerinden almamanızı kayıp yaşamamanız adına da  önerebilmekteyiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz