Ana Sayfa Hayvancılık Kanatlı Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi Hibe Şartları

Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi Hibe Şartları

645 views

Tavuk çiftliği kurarak para kazanmak neredeyse bütün çiftçilerin hayalleri arasında gelmektedir. Tavuk yumurtası ve tavuk etine olan taleplerin artışlarından dolayı da çiftçiler bu hayallerini gerçekleştirmek isterler. Devlet de bu isteklerine karşı yerli üretimi her zaman verdiği çeşitli hibe destekleriyle de desteklemektedir. Devlet hibe konularında genellikle Ziraat Bankasıyla önemli anlaşmalar yapar. Bu yazımızda da sizlere Ziraat Bankasının vermiş olduğu hibe desteğinden bahsedeceğiz. Sizler de bu hibe desteğinden yararlanmak istiyorsanız yazımızı detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz. Ayrıca yazımızda hibe desteğinden nasıl yararlanabileceğinizden ve bu hibe desteklerinden kimlerin yararlanabileceği konularına da değineceğiz. Detaylı bilgi almak için en yakın Ziraat Bankası şubelerine gidebilirsiniz.

Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi Hibesi Nedir?

Adından da anlaşılacağı üzere Ziraat Bankasının çiftçilere sunmuş olduğu bu hibe olanağı hem faizsiz hem de 2 yıl geri ödemesiz olarak değerlendirilmektedir. Bu hibe ile sizler salma tavukçuluk, tavuk yetiştiriciliği, etlik tavuk yetiştiriciliği, ördek, kaz, hindi, yumurta tavukçuluğu gibi projelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Faizsiz Tavuk Çiftliği Kredisi Şartları Nelerdir?

Bu hibe seçeneğinden yararlanmak için bankaya gittiğinizde onlara söyleyebileceğiniz bir projeniz olması gerekmektedir. Projenizi öncelikle kendiniz oluşturmanız gerekmektedir. Projeniz yok ise sizlere hazır kurulum projeler yapan firmalara giderek projenizi oluşturmalarını da sağlayabilirsiniz. Çünkü bu hibenin alınmasının ilk şartı proje şartı olmaktadır.

Diğer önemli bir şart ise çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmaktır. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı değilseniz en yakın Tarım il ya da Tarım ilçe müdürlüklerine giderek çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmanızı sağlayabilirsiniz. Bunun için sizlerden bazı önemli belgeler istenecektir. Bu belgeleri tam ve eksiksiz bir şekilde götürdüğünüz zaman çiftçi kayıt sistemine de kayıtlı olmuş olacaksınız. Bunun yanı sıra çiftçi kayıt sisteminde yer alıyorsanız mutlaka bilgilerinizin güncel olmuş olması gerekmektedir. Bilgilerinizi hibe başvuru öncesinde en yakın Tarım il ya da Tarım ilçe müdürlüklerine giderek güncelleyebilirsiniz. Çünkü güncel olmayan bilgiler hibe alım şartları arasında kabul edilmediğinden hibeyi de alma durumunuz sekteye uğrayabilir.

Bir başka önemli şart ise hayvancılık sistemine de kayıtlı olmaktır. Bu hibeden yararlanmak istiyorsanız hayvancılık sistemine de kayıtlı olmanız gerekmektedir.Eğer kayıtlı değilseniz en yakın Tarım il ya da ilçe müdürlüklerine giderek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Tarım il ya da ilçe müdürlüklerinden 3 yıl boyunca hayvancılık ile uğraştığınızı belgeleyen çeşitli belgeleri götürmeniz çok önemlidir. Bu belgeleri vermeyen çiftçilere bu hibe olanağından yararlanmaları da mümkün olmayacaktır.

Eğer hayvancılık ile uğraşmadıysanız bir diğer seçenek ise Tarım bölümlerinden yüksek öğretimden mezun olmakta kabul edilmektedir. Yani sizler yüksek lisans doktora gibi tarım bölümlerinde eğitim gördüyseniz bu hibeden belgeleri göstererek çok rahat bir şekilde yararlanabileceğinizi de unutmayınız.

Yukarıdaki belgeleri götürerek yüzde 80 oranında hibe desteğinden yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz