Ana Sayfa Hayvancılık Kanatlı Kaz Yetiştiriciliği Kursları Ne Zaman Açılır?

Kaz Yetiştiriciliği Kursları Ne Zaman Açılır?

2.041 views

Kaz yetiştirmek son zamanlarda oldukça popüler olmuş olan faaliyetlerden ve iş alanlardan biri olmaktadır. Sağladığı yüksek gelirler ve kazandırdığı kar marjından dolayı kaz yetiştiriciliği oldukça tercih edilen meslekler arasında gelmektedir.

Kaz yetiştiriciliğini tercih etmek isteyen kişiler bazen bilgisizlikten dolayı rahatsız olmaktadırlar. Bu açıdan iyi bir şekilde bilgi sahibi olmak isteyen sayısı oldukça artmaktadır. Bu anlamda bilgi almak isteyen kişilerin bilgi almalarına olanak sağlayacak kaz yetiştiriciliği kursları açılmaktadır. Bu kurslara kayıt olarak sizler de iyi bilgiler edinebilir ve kaz yetiştiriciliği konusunda akıllarda kalan tüm sorulara cevaplar verebilmeniz de mümkün olmaktadır.

Kaz Yetiştiriciliği Kursları Hangi Kurum Tarafından Verilmektedir?

Eğer kaz yetiştiriciliği kursu almak istiyorsanız İŞKUR’dan kaz yetiştiriciliği kurslarına başvurabilirsiniz. İŞKUR her kursu direkt olarak açmamaktadır. İlinizde bulunan herhangi bir İŞKUR binasına başvurmanız ve İŞKUR’la görüşmeniz oldukça önemlidir. Genellikle bu kurslara çok fazla kişi başvurmaktadır. Eğer sizler de bu kursa başvurmak istiyorsanız kişi fazlalığı durumunda çekiliş ile birlikte 20 kişinin alınacağını unutmamalısınız.

Eğer bu kurslardan yararlanmak istiyorsanız mutlaka öncelikle İŞKUR’a giderek hangi dönemlerde başvuru yapmanız gerektiğini mutlaka öğrenmelisiniz.

Bunun yanı sıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın vermiş olduğu emirlerle birlikte bazı illerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ticaret Borsası iş birliği adı altında da kaz yetiştiriciliği kursları düzenlenmektedir. Bu yüzden ilinizde bulunan Ticaret Borsalarına giderek gerekli bilgileri almanız gerektiğini ve hangi bilgiler eşliğinde nasıl hangi dosyalarla başvuru yapabileceğinizi mutlaka öğrenmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Genel olarak kaz ve ördek yetiştiriciliği içerisinde bulunanlar 370 saat eğitimleri sürmektedir. Eğitim programları içerisinde tüm kaz ve ördeklerle ilgili ayrıntılar verilmektedir.

Kaz Kursları Ne Zaman Açılır?

Kaz yetiştiriciliği kursları kurumlara göre farklılık göstermektedir. Ama genel olarak kursların başlama döneminde bu eğitimlerin verileceği bilinmektedir. Yaz mevsimleri zamanında da bu eğitimler verilmektedir. Ayrıntılı bilgi almak için daha önce de bahsettiğimiz gibi Ticaret Borsalarına ve İŞKUR’a gidip bilgi almanızı ve bu eğitimleri ne zaman alacağınız ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz