Ana Sayfa Devlet Destekleri KOSGEB Hibeli Traktör Kredisi 2019 Başvuruları

KOSGEB Hibeli Traktör Kredisi 2019 Başvuruları

288 views

KOSGEB çiftçilere hibeli traktör kredisi vermektedir. 2019 yılı ile birlikte KOSGEB kurumuna başvurular başlamıştır. Devlet tarımsal alanda çiftçilerin üretim yapmalarını desteklemek amacıyla hibeli traktör kredisini vermektedir.

Traktör almak isteyenlerin kullanabileceği bu kredinin başvurusunu KOSGEB kurumlarından bizzat yapmanız mümkün olmaktadır. KOSGEB üzerinden alacağınız kredi ile traktör hibe ve destekleri, teşvikleri, ikinci el ve sıfır km traktör kredileri alabilmektedir. Bu kredileri alabilmek için devlet destekleri almak için markalara da önem verilmektedir.  Traktör markaları olarak Başak traktör, Case IH traktör, Deutz marka traktör, Erkunt marka traktör, Fiat marka traktörler, Ford marka traktörler, Hattat marka traktörler, International marka traktörler, John Deere marka traktörlere, Kubota marka traktörler, Landini marka traktörler, Leyland marka traktörler, Massey Ferguson marka traktörler, McCormick marka traktörler, New Holland marka traktörler, Same marka traktörler, Steyr marka traktörler, Tümosan marka traktörler, Universal marka traktörler, Valtra marka traktör almak için devlet desteği alabilirsiniz.

KOSGEB Hibeli Traktör Kredisi Nasıl Alınır?

Bu desteği almak isteyen çiftçilerin öncelikle verilen illerde ikametgah ediyor olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte bu hibeler sadece 16 ile 41 yaşları arasında olan genç çiftçilere verilmektedir. Genç çiftçilere verilecek olan KOSGEB kredisinde 30 bin TL ile 100 bin TL arasında değişen bir miktarda hiçbir faiz almadan bu kredi verilebilmektedir.

Köye dönüş projesi adı altında hazırlanan bu kredi fırsatlarından yararlanmak isteyen genç çiftçilerin KOSGEB’e bizzat gelerek başvurmaları gerekmektedir. 2019 yılı için şu an başvurular başlamıştır ve başvuruların son bulacağı tarih ise 31 Mayıs 2019 tarihinde ise son bulacağı bilinmektedir. En yakın Tarım Müdürlüğüne giderek hibe fırsatlarından yararlanabileceğinizi de unutmamanız gerekmektedir.

KOSGEB tarafından hibeli traktör alabileceğiniz gibi bir yandan da Ziraat Bankası Traktör Kredisi kullanılmaktadır. Ziraat bankası traktör kredisi de KOSGEB kredisi gibi yanında bulunacağı da bilinmektedir. KOSGEB kredisi alabilmek için mutlaka belgelerinizin de tam ve eksiksiz bir şekilde hazır olması gerekmektedir. Bu KOSGEB hibeli krediden yararlanan kişiler geri ödemeyi de rahatlıkla yapabilmektedirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz