Ana Sayfa Banka Kredileri KOSGEB Sıfır Faiz Kredi Destek Şartları

KOSGEB Sıfır Faiz Kredi Destek Şartları

1.163 views
KOSGEB - Sıfır Faizli Kredi Şartları

KOSGEB, kendi işini yapmak isteyenlere özel olarak sıfır faizli kredi ya da düşük faizli kredi imkanları sunuyor. Bu imkanlar ile beraber kendi işini yapmak isteyenler için de yeni bir kapı açılmış oluyor. Faizsiz ya da düşük faizli kredi almak, kazanırken daha kısa sürede işin gelirlerinin giderlerini karşılamasına da imkan sağlıyor. Bu yönüyle iş sahibi karlı çıkarken faizsiz kredisinin ya da düşük faizli kredinsin faizlenip de başına iş açmasını dert etmemiş oluyor, faiz çok düşük olduğundan düşük faizli kredi dahi kısa sürede giderleri karşılamaya yetiyor.

Bunların yanı sıra yalnızca faizsiz ya da düşük faizli kredi değil aynı zamanda hibe de veren KOSGEB, çiftçilerin sağlıklı, kaliteli ve düzgün ürünler yetiştirirken aynı zamanda daha fazla iyi üretime imza atmasını da istiyor. Bu yolda farklı teşvik yöntemleri kullanarak üreticinin daha karlı şekilde daha iyi çalışmasını sağlayan KOSGEB, üreticinin işini kolaylaştırırken aynı zamanda da üretime katkıda bulunmuş oluyor.

Girişimcilik - Çiftçi Destekleri

Peki bu sıfır faizli kredilerin destek şartları neler?

  • Uygulamalı girişimcilik eğitimi alınmış olmalı
  • Bu uygulamalı girişimcilik eğitimine ait olarak verilen sertifikaya sahip olunmalı

Bu belgeyi almak için ücretsiz verilen eğitimlere katılmak zorunludur ve düzenli olarak katılım gösterilmediği takdirde eğitimin tamamlandığına dair olan sertifika verilmez. Bunun verilmemesi demek de KOSGEB sıfır faiz kredi destek şartlarının en büyük bölümünü yerine getirmemiş olmak demektir yani sıfır faiz kredi alamamanıza yol açacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz