Ana Sayfa Banka Kredileri Küçükbaş Hayvan Kredisi Nasıl Alınır 2019

Küçükbaş Hayvan Kredisi Nasıl Alınır 2019

1.058 views

Küçükbaş hayvancılık son zamanlarda artan bir trend olmaktadır. Birçok çiftçi getirdiği kar marjından dolayı küçükbaş hayvancılığına yönelmektedir. Bu kredi ile var olan hayvanlarınızı arttırmanız da mümkün olmaktadır. Bu yazımızda eğer küçükbaş hayvancılık ile uğraşmak istiyorsanız size önemli kredi imkanlarından ve ipuçlarından bahsedeceğiz. Burada yer alan kurumlardan birini seçerek sizler de kredinizi çekebilirsiniz.

7 Yıl Geri Ödemeli Küçükbaş Hayvancılık Kredisi 2019

Ziraat Bankası Büyükbaş hayvancılık için verdiği kredi olan 7 yıl geri ödemeli krediyi aynı şekilde küçükbaş hayvancılık için de verebilmektedir. Bu krediyi çekebilmek için bazı şartları taşımanız ve küçükbaş hayvancılık projeniz olması gerekmektedir.

Bu kredinin en önemli özelliği ise 7 yıl boyunca geri ödemeli değil  2 yıl hibe olarak düşünülebilir. Sadece 5 yıl geri ödeme yapabiliyorsunuz. Bu krediyi almak için de bazı şartları da taşıyor olmanız gerekmektedir.

Kredi Şartları

  • Her devlet desteğinde olduğu gibi bu kredi için de çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmak gerekmektedir. Kaydınız var ise kaydınız olduğuna dair belgenizi istenmesi durumda hazır etmenizi öneririz.
  • Eğer kaydınız yok ise en kısa sürede bu kaydı yaptırmalısınız. Kayıt yaptırdıktan sonra başvuru yapabilmeniz de mümkün olacaktır. Birkaç süreç içerisinde çiftçi kayıt yaptırmanız mümkün olacaktır.
  • Kredi notunuzun kredi çekebilmek için yeterli düzeyde olması gerekmektedir. Olumsuz notlarınızın olmaması gereklidir. Ziraat Bankasına gittiğinizde onlar size kredi notunuzun olup olmadığı hakkında bilgi verecektir.
  • Hazırladığınız bir projeniz olması gerekiyor. Burada projeden kasıt, küçükbaş yetiştirecekseniz küçükbaş hangi hayvanlarla uğraşacağınızı mutlaka yazmanız gerekmektedir. Küçükbaş hayvan yetiştireceğinize dair hazırlayacağınız proje ile ilgili Ziraat Bankası yetkililere sizlere yardımcı olacaktır.

Ayrıca satın almak isteyeceğiniz hayvanların yaklaşık yüzde 25lik kısmını kendiniz karşılayabileceğinize dair bir sermayeniz olması da bu krediyi çekebilmek için çok önemlidir. Kredi çekebilmeniz onaylanırsa size masraflarınızın yüzde 75lik kısmı kadar kredi verileceğini söyleyebiliriz. Böylelikle masraflarınızı tamamen karşılamış olacaksınız.

Şekerbank Küçükbaş Hayvancılık Kredisi

Büyükbaş hayvancılık için de olduğu gibi Şekerbank küçükbaş hayvancılık için de kredi verebilmektedir. Kredi şartları internet şubesinde detaylı olarak verilmemiştir. İsterseniz en yakın Şekerbank şubesine giderek detayları öğrenebilirsiniz. Bu kredi ile hangi masrafları karşılayabilirsiniz sorusuna şu şekilde cevap verebiliriz. Küçükbaş hayvan alımı dahil, hayvan barınaklarının yapımı, yem hazırlama üniteleri, kaba yem depoları, silaj, posa ve gübre çukurlarının yapımı, buzağı ve düve bölümleri, sabit veya mobil sağım üniteleri, süt depolama ve soğutma tankları gibi sektöre özel yatırım giderleri, gibi önemli gider kalemlerini bu kredi ile karşılayabilirsiniz.

Denizbank Küçükbaş Hayvancılık Kredisi

Denizbank da küçükbaş hayvancılık kredisi veren bankalar arasında yerini almaktadır. Bu bankadan da kredi ihtiyacınızı karşılamanız da mümkün olacağını sizlere söyleyebiliriz. Denizbank hayvancılık başvurunuz ile birlikte 5 yıl geri ödemeli kredi çekebilirsiniz. Hem de 6 ayda bir ödeme imkanınız da bulunmaktadır. Denizbank da var olan hayvan masraflarınızın yüzde 75’i kadarlık kısmını karşılamaktadır. Masraflarınızın yüzde 25lik kısmını kendinizin karşılayacağı sermayeniz de olması gerekmektedir. Detaylar için en yakın Denizbank şubesine gitmenizi öneririz.

Vakıfbank Küçükbaş Hayvancılık Kredisi

Vakıfbankdan da küçükbaş hayvancılık kredisi çekebilirsiniz. Bu kredinin adı ise besi hayvancılığı kredisi olarak bilinmektedir. Küçükbaş hayvancılığın yanı sıra büyükbaş hayvancılık için de bu kredi verilmektedir. Bu kredi ile var olan masraflarınızın yüzde 75lik kısmını karşılamanız mümkün olacaktır. Diğer birçok kredi faaliyetlerinde olduğu gibi bu krediyi çekerken de sizden çiftçi kayıt belgesi istenebilir. Aşağıda yer alan gerekli belgelerinizin mutlaka olması gerekmektedir. İpotek yapılması mümkün olabilir. İyi bir ipotek her zaman iyi bir kredi fırsatı olduğunu da sizlere hatırlatmak isteriz. İsteyeceğiniz miktara göre de iyi bir ipotekle sorunsuz krediniz çıkabileceğini de söyleyelim.

Gerekli olan belgeler ise şu şekilde olmaktadır.

  • Faaliyet türüne göre ÇKS, ÖKS veya Türkvet Kayıt Belgesi
  • Nüfus Cüzdan fotokopisi
  • İkametgah senedi
  • Tapu fotokopileri
  • Arazi kiralık ise kira sözleşmeler

Bu belgeler ile en yakın bir Vakıfbank a geldiğinizde öncelikle kredi notunuz ve hesaplanır daha sonra krediniz sizlerin hesabına yatar. Detaylı bilgi için en yakın Vakıfbank şubesine gitmenizi öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz