Ana Sayfa Hayvancılık Kanatlı Salma Hindi Yetiştiriciliği Devlet Destekleri

Salma Hindi Yetiştiriciliği Devlet Destekleri

1.502 views

Salma hindi yetiştiriciliği için devlet destekleri devlet tarafından verilmektedir. Devlet özellikle de kanatlı hayvan yetiştiriciliğine önemli desteklerini devam ettirmektedir. Devlet desteklerinden en önemli nokta ise salma hindi yetiştiriciliği devlet destekleri olmaktadır. Bunun için çok iyi hareket etmek ve devlet desteğini alabilmek için çiftçi kayıt sistemine de kayıtlı olmak gerekmektedir. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmayan kişiler ise en yakın zamanda Tarım İl Müdürlüğünden ya da Tarım İlçe Müdürlüğünden gerekli belgeleri teslim ederek çiftçi kayıt sistemine kayıt olabilirsiniz. Eğer kayıtlı iseniz mutlaka kaydınızı da güncel bir şekilde tutmanız da gerekmektedir. Kaydınız güncel değilse hibe ve kredi desteklerinden yararlanmanız da mümkün olmamaktadır.

Salma Hindi Yetiştiriciliği Devlet Destekleri Nelerdir?

Salma hindi yetiştiriciliği devlet desteklerinden almak istiyorsanız, mutlaka başvuru yapmanız gerekmektedir. Salma hindi yetiştiriciliği desteklerinden yararlanmak istiyorsanız KOSGEB başvurusu yapmanız gerekmektedir. KOSGEB başvurusuna başvurduktan sonra sizlere bazı eğitimler verilecektir. Bu eğitimleri aldıktan sonra sizlere girişimcilik eğitimi verilecektir. Girişimcilik belgesi verildikten sonra sizler rahatlıkla girişimci hareketlerini yaparsınız.

Salma hindi yetiştiriciliği için İmalat- Kümes hayvan yetiştiriciliği olarak çiftlik tesisleri kurmak için gerekli ekipman ve demirbaş alımlarında kullanılmak üzere Kosgeb destek vermektedir. KOSGEB salma hindi yetiştiriciliği için 30.000 TL kadar hibe fırsatından yararlanabilirsiniz. 30.000 TL’den hibe aldıktan sonra 100.000 TL’ye kadar da kredi desteği çok rahatlıkla alabilirsiniz. Kredi desteğinden de faizsiz bir şekilde yararlanabilmeniz de mümkün olmaktadır.

Salma Hindi Yetiştiriciliği Devlet Desteği Gerekli Şartlar

Salma hindi yetiştiriciliği devlet desteğinden yararlanmak için önemli şartları da sağlıyor olmanız gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren genç girişimcilere KOSGEB tarafından bu hibe desteği rahatlıkla verilmektedir.

Dairesel yemliklerin bulundurulması ve dairesel yemlikler için her tavuğa  4 cm’ lik yer açılması, doğrusal yemliklerin bulundurulması durumunda ile her tavuğa 10 cm’lik yer açılması gerekmektedir. 7 tavuk için en az 1 folluk bulundurulması ve ortak folluk bulundurulması durumunda grup folluklarda en az  120 tavuğa 1 m2’lik yer ayrılması gibi şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz