Ana Sayfa Hayvancılık Kanatlı Salma Hindi Yetiştiriciliği Hibeleri

Salma Hindi Yetiştiriciliği Hibeleri

850 views

Salma hindi yetiştiriciliği hibe desteğinden yararlanmak istiyorsanız bazı önemli şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. Salma hindi yetiştiriciliği son zamanlarda oldukça popüler olmuş olan yetiştiricilikler arasında gelmektedir. Hem maliyeti hem de karlılığı bakımından oldukça ün kazanan salma hindi yetiştiriciliği için sizler de yararlanabilmek için KOSGEB kurumlarına başvurabilirsiniz. KOSGEB kurumlarından sizler de hibe desteği almak istiyorsanız en yakın KOSGEB binasına giderek bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca kredi desteğinden de yararlanmak için çiftçi kayıtlı sistemine de kayıtlı olmanız gerekmektedir. Çiftçi kayıt sistemine kayıt olmak için en yakın Tarım il müdürlüklerine gidebilirsiniz. Bunun yanında da çiftçi kayıt sistemine kayıtlı iseniz kaydınızı güncel tutmanız gerektiğini de unutmayınız.

Salma Hindi Yetiştiriciliği IPARD Programı Hibeleri

Salma hindi yetiştiriciliği hibelerinden IPARD programı kapsamında yararlanabilirsiniz. IPARD programı aslında doğuyu kazandırmak amacı taşımaktadır. TKDK ( Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu) tarafından IPARD programı desteği ile birlikte bu proje de hindi yetiştiriciliği konusunda hibe desteklerinden çok rahat bir şekilde yararlanabilirsiniz. Ayrıca Tarım Kooperatiflerinden almak istediğiniz hibeler için sizlerden bazı önemli özellikler isteyebilirler. Desteklerden istifade etmek istiyor ise yeni kuracağı tesis için damızlık olarak olacak ise en az 5.000 adet, besicilik yapacak ise de en az 1.000 adet canlı hayvan alımında bulunmalıdır. Bu şarta uyulmaz ise salma hindi yetiştiriciliği hibesinden yararlanmanız da mümkün olmamaktadır.

Salma Hindi Yetiştiriciliği Hibe İçin Gerekli Belgeler

Salma hindi yetiştiriciliği için gerekli belgeleri tam ve net bir şekilde vermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde hibe fırsatından yararlanabilmeniz mümkün olmamaktadır.

  • Çifti Kayıt Sisteminde yer aldığınızı gösteren ÇKS belgesi.
  • Nüfus cüzdanı örneği.
  • Muhtarlıktan hayvancılık yaptığınızı teyit eden aza imzalı yazı.
  • İpotek değeri olan mümkün ise taşınmaz.
  • Gerek duyulması durumda en az iki adet kefil
  • Vergi dairesi borcu yoktur yazısı

T.C. kimlik numaranız ile yapılan Findesk veyahutta Risk Merkezi sorgulamalarında kredi notu değeriniz riskli bölgede ise hindi desteği için başvuru yapacağınız kredi onaylanmayacaktır.

Ayrıca TKDK Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından hindi yetiştiriciliği ile ilgili destek almak istiyorsanız aşağıda yer alan belgeleri tam ve eksiksiz bir şekilde getirmeniz ve vermeniz gerekmektedir. Aşağıda yer alan belgeler haricinde sizlerden ekstra bir belge istenebilir.

  • Kesinlik ile hiç bir şekilde devlete vergi borcunuzun olmaması.
  • Daha önce devleten hibe almamış olmanız.
  • ÇKS belgesine sahip olmanız.
  • TKDK tarafından desteklenen iller içerisinde yer almanız.

Yukarıdaki belgeleri tam bir şekilde teslim ederseniz sizler de çok rahat bir şekilde hibe desteğinden yararlanabilirsiniz. Hibe desteğinden yararlanmak için ve farklı kredi olanakları için araştırma yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz