Ana Sayfa Hayvancılık Arıcılık Şehirde Arıcılık Yapılır Mı?

Şehirde Arıcılık Yapılır Mı?

158 views

Arıcılık ile uğraşan ya da arıcılık ile uğraşmak isteyen bireylerin akıllarına gelen en önemli sorulardan biri de şehirlerde arıcılık faaliyetlerinin yapılıp yapılamayacağıdır. Bu yazımızda şehirde arıcılık yapılır mı sorusuna cevap aramaya çalışacağız. Şehirde arıcılık ile uğraşmak istiyorsanız ne gibi dezavantajlarınız olacak ve ne gibi durumlarla karşı karşıya kalabileceksiniz gibi durumlara bakacağız. Ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız en yakın Tarım İl Müdürlüklerine giderek ayrıntılı bilgi almanız da mümkün olmaktadır. Sizlere ayrıca halk eğitim merkezlerine giderek ayrıntılı bilgi almanız da mümkün olmaktadır. Şehirde arıcılık ile merak ettiğiniz tüm soruları bu şekilde cevaplandırabilirsiniz. Ayrıca diğer başlıklarımıza bakarak orada da ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Şehirde Arıcılık Olur Mu?

Bu soruya şu şekilde cevap verebiliriz. Hem de bal gibi şehirde arıcılık rahatlıkla yapabilmeniz de mümkün olmaktadır. Birçok şehirde arıcılık yapan kişilerin haberlerini duyabilirsiniz. Hatta apartman dairesinde arıları ile uğraşan birçok kişi ile karşı karşıya kalmanız da mümkün olmaktadır. Sadece apartmanında da 50 bin arı ile yaşayan birçok arı üreticisine karşılaşmanız da mümkün olmaktadır. Coğrafi bölgeler oldukça önemlidir. Bal üretimi için de oldukça önemlidir. Bal arılarının daha veirmli olmaları için yeşillik çok önemlidir. Ama şehirde de arıcılığı çok rahatlıkla yapabilmeniz de mümkün olacaktır. Şehirde kedi köpek beslemek gibi arıları da rahatlıkla kolaylıkla besleyebilirsiniz.

Kolonilerinizi yeşilliklerin bol olduğu zamanlarda genel olarak yeşillik olan barajlara ve parklara götürmeniz de mümkün olmaktadır. Şehirde arıcılık yapmak isteyenler hemen kovan almayıp önce öğrenme sürecinde öğrenmelidirler. İnternette de arıcılık ile ilgili önemli bilgiler elde edebilmeniz de mümkün olmaktadır. Bu yazılar gibi önemli bilgi kaynaklarına ulaşabilirsiniz. Kovanı şehir içinde koyacağınız yer çok önemlidir. Kovanların ağaç ve çiçek kaynaklarına yakın olmaları gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. Ayrıca arılarınızın çiçeklere yakın yerlerde olması gerektiğinden mutlaka ilaç salgılanan yerlerde olmaması gerekmektedir. İlaçlanan yerlerde mutlaka uzak durmaları gerekmektedir. Aksi takdirde hayvanların ölmelerine neden olabilirler. En önemli nokta ise arıcılıkta eğitim bilgilerinizin güzel olması ve eksiksiz olmaları gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz