Ana Sayfa Banka Kredileri Şekerbank Aile Çiftliği

Şekerbank Aile Çiftliği

160 views

Şekerbank aile çiftliği projesini hayata geçirdi. Aile çiftliği olarak bankadan hazırlanan özel bir proje ile bu gerçekleşmektedir. Küçük arazilerin birleşmesi adına hazırlanan Aile Çiftliği ile daha çok üretim yapılması ve yeni üreticilerin hayata kazandırılması amaçlanmıştır.

Yerel üretimin artması, yeni üreticilerin üretime katılması ve yeni üretim alanlarının oluşturulması adına hazırlanmış olan aile çiftliği bankacılığı ile birçok destek almanız mümkün olmaktadır. Şekerbank Genel Müdürü olan Halit Yıldız bizzat “Çiftçilerimiz toprağını bırakıp gitmesin diye, aile çiftçiliği bankacılığını başlatıyoruz. Amacımız küçük arazilerin birleşmesini sağlamak, tarımsal üretimde verimliliği artırmak, kollektif tarımı özendirmek ve yerel kültürün yok olmasını engellemek.” Diyerek aslında aile çiftliğinin amacından bahsetmiştir.

Şekerbank Aile Çiftliğinde Bulunan Kredi İmkanları Nelerdir?

Şekerbank bünyesi içerisinde birçok kredi imkanları bulunmaktadır. Bu yazılarımızda sizlere aile çiftliğinden ve içeriğinde hangi kredileri barındırdığından bahsedeceğiz.

 • Tarla Büyütme Kredisi
 • Kırsal Kalkınmaya Destek Kredisi
 • Tarım Ekipmanları Kredisi
 • Tarımsal EKO Kredi

Yukarıda yer alan kredi imkanlarından aile çiftliği bünyesi altında kullanabilmeniz mümkün olmaktadır.

Tarla Büyütme Kredisi

Tarla büyütme kredisi özellikle de parça parça olan tarlalarınızın büyümesini amaçlamaktadır. Bu tarla büyütme kredisi özellikle de 60 aya varan vade fırsatlarıyla sizleri beklemektedir. Miras ve göç gibi durumlardan sizlere kalan arazilerinizi bu kredi imkanı ile birlikte büyütebilmeniz de mümkün olmaktadır.

Kredinin bazı önemli özellikleri vardır. Bu kredinin en önemli özelliği tarlaların yüzde 75’lik kadar kısmına kredi kullanabilmeniz mümkün olmaktadır. 60 aya varan vadelerle esnek ödeme (12 ayda, 6 ayda, 3 ayda veya ayda bir ödeme) imkânı sunulur. Kredi faiz oranı sabit olarak tutulmaktadır.

Gerekli Belgelerin Listesi

 • Çiftçilik belgesi veya ÇKS
 • Başvuru sahibinin arazi tapu fotokopisi veya icar belgesi/kira sözleşmesi

Kırsal Kalkınmaya Destek Kredisi

Aile çiftliği bünyesi altında olan kredi çeşitlerinden biri de kırsal kalkınmaya destek kredisi olmaktadır. Yatırımlarınızın yüzde 60’ı Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Fonları (IPARD) tarafından devlet ile desteklenmekte ve hibe olarak sizlere verilmektedir. Hibe almayı hak kazanabilmek için sizlerden bazı belgeler istenmektedir.

Gerekli Belgelerin Listesi

 • İş planı
 • Başvuru formu
 • Proje fizibilitesi
 • Fiyat teklifleri/Proforma faturalar
 • Diğer (ÇKS, gerçek kişilerde kimlik bilgileri, tüzel kişilerde firma bilgileri vs.)

Yukarıda yer alan belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim ettiğinizde bu hibeleri alma hakkınız bulunmaktadır.

Tarım Ekipmanları Kredisi

Tarım ekipmanları kredisi hasat zamanı ödemenizi yapabileceğiniz bir kredi fırsatı olmaktadır. Tarım ekipmanlarına ihtiyacınız olmanız durumunda ise bu krediden rahatlıkla yararlanabilmeniz de mümkün olmaktadır. Bu ekipmanlar için çektiğiniz krediyi hasat sonrasında elinize geçen para ile geri ödemeniz de mümkün olmaktadır.

KDV bedeli ile birlikte faturanıza bakılarak fatura bedelinizin yüzde 75’lik kadar kısmı ödenmektedir. 60 aya varan vadelerle geri ödenmesi mümkün olmaktadır. 5 yaşını aşmamış ikinci el traktörlerde alım-satım bedelinin maksimum %60’ına kadar kredi verilir.

Gerekli Belgeler

 • Çiftçilik belgesi veya ÇKS
 • Proforma fatura
 • Başvuru sahibinin arazi tapu fotokopisi veya icar belgesi/kira sözleşmesi

Tarımsal EKO Kredi

Çiftçilerin emek ve enerji tasarrufu etmeleri adına sulama ekipmanları için çıkartılmış kredi imkanı olmaktadır. Projenin yüzde yüzlük kadar kısmı kredi fırsatı olarak sizlere sunulmaktadır. Çiftçiler ve tarım kesiminde faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişiler kullanabilir.

Kredi faiz oranı ise sabit olarak belirlenmektedir. 60 aya varan vade ile yılda bir defa geri ödemesi yapılması mümkün olmaktadır. Daha fazla bilgi almak istiyorsanız Şekerbank şubelerine başvurmanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz