Ana Sayfa Banka Kredileri Şekerbank Taksitli Tarım Kredisi Nedir?

Şekerbank Taksitli Tarım Kredisi Nedir?

111 views

Şekerbank taksitli tarım kredisi, tarımsal faaliyet yürüten çiftçilerin; faaliyetlerini sürdürebilmek amacıyla ihtiyaç duydukları gübre, mazot, fide, işçilik, ısıtma, aydınlatma gibi her türlü ihtiyaçları karşılanması için verilen bir kredi hizmetidir. Nitekim acil nakit ihtiyacı bulunan çiftçiler, iki yıl vadeli olarak sunulan bu krediye başvurarak rahat bir nefes alabilirler.

Taksitli tarım kredisi, piyasada bulunan diğer kredi türlerine göre çok daha uygun faiz ve vade seçenekleriyle sunulmaktadır. Şekerbank tarafından yapılan son açıklamaya göre 2019 yılında taksitli tarım kredisi %1.80 faiz ve 24 aya varan vade seçenekleriyle veriliyor. Ancak bu krediye başvuran çiftçiler, hasat dönemlerini kredi ödeme tarihi olarak belirleyebilirler. Nitekim Şekerbank’a yapılan kredi başvurusunda hangi tarihler arasında ödeme yapabileceğinizi bildirerek esnek ödeme avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Şekerbank Taksitli Tarım Kredisine Nasıl Başvurulur?

Şekerbank taksitli tarım kredisi; çiftçilik yahut ÇKS belgesine sahip olan üreticiler için sunuluyor. Bu kapsamda taksitli tarım kredisine başvuracak kişilerin mutlaka ÇKS belgelerinin olması gereklidir. Bu belgeye sahip olan kişiler aşağıdaki evraklarla beraber Şekerbank şubeleri üzerinden yapılabilir.

  • ÇKS belgesi,
  • Tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü araziye ilişkin tapu veya kira kontratı örneği,
  • Başvuru sahibine ait gelir belgesi,
  • Vergi dairesinden onaylı olarak alınmış vergi belgesi,
  • Kredi karşılığında verilecek olan teminatların belgesi,
  • Krediye kefil olacak kimse varsa o kişiye ait kimlik fotokopisi

Bu belgeleri tamamlayanlar Şekerbank şubelerine giderek müşteri temsilcileri aracılığıyla başvuruda bulunabilirler. Başvurular ortalama 2-3 gün içerisinde sonuçlandırılır ve başvuru sahiplerine bilgi verilir. Başvuruları kabul edilen çiftçiler, aynı gün içerisinde banka şubesinden parasını alabilir.

Şekerbank taksitli tarım kredisi hakkında daha detaylı bilgi almak için https://www.sekerbank.com.tr/tarim/tarimsalisletmekredileri/taksitli-tarimkredisi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz