Ana Sayfa Banka Kredileri Şekerbank Tarım Sigortaları

Şekerbank Tarım Sigortaları

59 views

Şekerbank tarım sigortaları çiftçilerin kendilerini güvence altına alınmaları için özellikle hazırlanmıştır. Yıllardır Şekerbank tarım ve hayvancılık ile uğraşan kişilere özel imkanlar sunmaktadır. Bu imkanlardan en çok tercih edileni ise tarım sigortalarıdır. Bu sigortalara sahip olmak için çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmanız gerektiğini unutmayınız. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmazsanız bu tarım sigortalarından yararlanmanız da mümkün olmayacaktır. Şekerbank tarım sigortaları içeriğinde bazı önemli noktalar bulunur. Bu tarım sigortaların listesi ise şu şekilde olmaktadır.

 • Tarım Ürünleri Dolu Sigortası
 • Sera Sigortası
 • Su Ürünleri Hayat Sigortası
 • Kümes Hayvanları Hayat Sigortası
 • Hayvan Hayat Sigortası

Bu yazımızda sizlere yukarıda olan önemli sigortalardan ve özelliklerinden bahsedeceğiz. Sizler de ayrıntılı bilgi almak için en yakın Şekerbank şubesine gitmenizi öneririz.

Tarım Ürünleri Dolu Sigortası

Tarım ürünleri dolu sigortasından yararlanabilmek için çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Eğer kayıtlı iseniz de bilgilerinizin de mutlaka güncel olması gerektiğini unutmayınız. Bu sigorta ile birlikte dolu yağması durumunda eğer ürünleriniz zarar görürse bunu Şekerbank karşılamaktadır. Dolunun yanı sıra don olaylarında ve Fırtına, Hortum, Yangın, Heyelan, Deprem, Sel ve Su Baskını gibi sorunlarda da bitkilerinizin zarar görmesi durumunda zararınız bizzat Şekerbank tarafından karşılanmaktadır.

Sera Sigortası

Sera üreticileri için de sera sigortası hazırlanmıştır. Sera üreticileri dolu, deprem, taşıt çarpması ile fırtına, hortum, yangın, heyelan, sel ve su baskını, kar ve dolu ağırlığı gibi durumlarda bitkilerine zarar gelmesi gibi bir durum ile karşı karşıya kalırlarsa bu zararı olduğu gibi Şekerbank karşılamaktadır. Bu sigortalardan yararlanmak için çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra çiftçi kayıt sisteminde yer alan bilgilerin de güncel olması gerektiğini de unutmayınız.

Su Ürünleri Hayat Sigortası

Su ürünleri üreticileri için hazırlanmış olan bir diğer sigorta ise su ürünleri hayat sigortası olmaktadır. Su ürünleri yetiştiricisi için önemli olan bir nokta ise ürünlerine zarar gelmesini önlemeleri gerekmektedir. Bu sigorta ile herhangi bir durum olmasına karşı su ürünleri hayat sigortası sizlerin zararını karşılayacaktır. Aşağıda yer alan şartların olması durumunda sigortanız karşılanacaktır.

 • Genel şartlarda yazılı istisnalar dışında kalan her türlü hastalık
 • Yetiştiricinin kontrolü dışındaki kirlenme ve zehirlenmeler
 • Her türlü doğal afet
 • Kazalar
 • Predatörler
 • Alg patlaması sebebiyle su ürünleri stokunda meydana gelen ölümler ve fiziksel kayıplar sigorta kapsamındadır.

Kümes Hayvanları Hayat Sigortası

Kümes hayvanları üreticileri için hazırlanmış olan bir sigorta çeşidi ise kümes hayvanları hayat sigortası olmaktadır. Kapalı sistemde üretim yapan kümes hayvanlar için hazırlanmış olan sigortadan aşağıda olan durumlarda yararlanmanız mümkün olmaktadır.

 • 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununa göre, ihbarı mecburi bulaşıcı hastalıklar hariç olmak üzere, her türlü kanatlı hayvan hastalıkları,
 • Her türlü kazalar ve zehirlenmeler,
 • Her türlü doğal afetler,
 • Yangın veya infilâk, sebebiyle meydana gelen ölüm, itlaf ve mecburi kesim riskleri

Hayvan Hayat Sigortası

Hayvan hayat sigortası ise hayvan yetiştiren ve hayvancılık ile uğraşan kimselerin kullanabileceği bir hayat sigortası olmaktadır. Bazı durumlarda hayvanlarınızın hayatı tehlikeye girerse ve kayıp yaşarsanız Şekerbank sizlerin kayıplarını karşılayacaktır.

Her türlü kaza, yılan ve böcek sokması, zehirli çayır otları ve yem’e bağlı zehirlenmeler, her türlü doğal afetler ve güneş çarpması, yangın veya infilâk sebebiyle, oluşan durumlarda hayvanlarınızın kaybı yaşanırsa o zaman tüm zararınız bizzat Şekerbank tarafından karşılanacağını sizlere hatırlatmak isteriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz