Ana Sayfa Çiftçi Haberleri Soğutulmuş Çiğ Süt Tavsiye Fiyatı 2 TL Olarak Belirlendi

Soğutulmuş Çiğ Süt Tavsiye Fiyatı 2 TL Olarak Belirlendi

276 views

Tarım ve Orman Bakanımız Sn. Dr. Bekir Pakdemirli, soğutulmuş çiğ sütün tavsiye fiyatı ile ilgili açıklamalarda bulunmuştur.

Bilindiği üzere Ulusal Süt Konseyi çiğ sütün tavsiye fiyatını 2018 yılı Temmuz ayında Litre başı 1,70 TL olarak belirlemişti.

T.C. Tarım Orman Bakanlığının, üretimde sürdürülebilirlik ile arz/talep dengesinin sağlanması için süt destek primi fiyatlarını 2018 yılı son dört ayında 15 Krş, 2019 yılı Ocak Şubat Mart ve Nisan dönemi için ise 25 Kuruş olarak belirlemiştir.

Bu kapsamda Ulusal Süt Konseyi üretim maliyetlerini göz önünde bulundurarak, 1 Mayıs 2019‘tan geçerli olmak üzere “Soğutulmuş Çiğ Sütün” tavsiye fiyatını litre başı 2 TL olarak belirlemiştir.

Bu sürece katkı yapan, üreticilerimize, örgütlerimizin başkanlarına ve yönetimlerine teşekkür ediyorum. Açıklanan süt tavsiye fiyatı, 1 milyon 200 bin işletmemize, üreticimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum”

Çiğ Süt Desteği Ödeme Bilgisi Sorgulama

https://www.turkiye.gov.tr/gtvh-onayli-sut-ciftligi-cig-sut-destegi-sorgulama linkinden e-devlet üzerinden ne kadar destek aldığınızı alacağınızı sorgulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz