Ana Sayfa Banka Kredileri Süt Sığırcılığı ve Besicilik Kredisi 2019

Süt Sığırcılığı ve Besicilik Kredisi 2019

56 views

Süt sığırcılığı ve besicilik kredileri sizlerin daha iyi bir işletme kurabilmenize ve masraflarınızı ciddi oranda karşılayabilmenize olanak sağlamaktadır. Birazdan sizlere sayacağımız bu kredi olanakları ile birlikte nakit ihtiyacınızı karşılayabilmeniz de mümkün olacaktır. İşte nakit ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kredi olanaklarını sizlere sunan bankalar ve kredi çekebilmek için sizden istediği belgelerin listesi.

Ziraat Bankası Süt Sığırcılığı ve Besicilik Kredisi

Ziraat Bankasından da süt sığırcılığı ve besicilik kredisi çekebilmeniz mümkündür. Ziraat Bankasından çekebileceğiniz süt sığırcılığı ve besicilik kredisi için 750 bin TL’ye kadar çekeceğiniz kredilerde yüzde 0 faiz olmanız mümkün olacaktır. 750 bin TL’den fazla olan krediler için ise faiz oranı ise yüzde 4 olmaktadır. Bu faiz oranı da yıllık olarak hesaplanmaktadır.

Süt sığırcılığı kredileri için Ziraat Bankasına başvurmanız gerekecektir. Bu kredi için Ziraat Bankası sizlerden proje isteyebilir. Bu gibi durumlarda projeleri teslim ederseniz yüzde 0 faiz istenecektir.

Ziraat Bankası süt  sığırcılığı ve besicilik kredisi için ayrıca Ziraat Bankasına giderek oradan detaylı bir bilgi alabilmeniz mümkün olacaktır.

Şekerbank Süt Sığırcılığı ve Besicilik Kredisi

Şekerbank da çiftçilere verdiği desteklerle bilinmektedir. Bu anlamda mandıra kurmak ve süt sığırcılığı işi ile uğraşmak isteyen tüm çiftçilere kredi imkanlarını da sunmaktadır. Süt sığırcılığı ve besicilik isteyen kişiler için masraflarının toplamda yüzde 75lik kısmını kredi olarak çekebilmeniz mümkündür. Bu masraflarınızın yüzde 75lik kadar kısmı olarak değerlendirilebilir. Peki, bu masraflar hangi masraflar olmaktadır? İşte bu sorunun cevabını sizlere şu şekilde verebiliriz.

Süt hayvancılığı yapan üreticilerin ve tarımsal işletmelerin, hayvan alımı dahil, hayvan barınaklarının yapımı, yem hazırlama üniteleri, kaba yem depoları, slaj, posa ve gübre çukurlarının yapımı, buzağı ve düve bölümleri, sabit veya mobil sağım üniteleri, süt depolama ve soğutma tankları gibi sektöre özel yatırım kalemleri gibi masraflarınızı Şekerbank süt sığırcılığı ve besicilik kredisi ile tamamlayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için en yakın Şekerbank şubesine gitmenizi öneririz.

KOSGEB Süt Sığırcılığı ve Besicilik Kredisi

Ziraat Bankası ve Şekerbank’ın yanı sıra süt sığırcılığı ve besicilik kredisi çekebileceğiniz bir başka kurum ise KOSGEB olmaktadır. KOSGEB üzerinden de rahatlıkla bu krediyi çekebilmeniz mümkündür. Tarım Kredi Kooperatiflerinden de süt sığırcılığı ve besicilik kredisi çekebilirsiniz. Hem de faiz indirimi uygulanmaktadır. Faiz indirimi olarak yüzde 100 rakamını söyleyebiliriz.

  • Bazı şartları taşımak gerekmektedir. Bu şartlar ise en az 5 büyükbaş hayvanın olması gerekmektedir. İşletme 5 büyükbaş hayvanın üzerine çıkarması gerekmektedir. 2/12/2011 tarihli ve 28130 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği kapsamında tanımlanarak Hayvancılık Bilgi Sistemine (HAYBİS) kaydedilmesi gerekir.
  • Damızlık belgesine sahip olunması gerekir.
  • İlk yavrusuna gebe veya en fazla ilk doğumunu yapmış olması gerekir.
  • Azami 36 aylık yaşta olması gerekir.

Yukarıda yer alan şartları taşımayan kimselere kredi verilmesi mümkün değildir. Ayrıca kredi temin edeceğiniz mandalar için de ayrıca şartlar belirlenmiştir. Bu şartlara uyan mandaların tercih edilmesi gerekmektedir.

  1. Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği kapsamında tanımlanarak Hayvancılık Bilgi Sistemine (HAYBİS) kaydedilmiş olması gerekir.
  2. İlk yavrusuna gebe veya en fazla ilk doğumunu yapmış olmak
  3. Azami kırk sekiz aylık yaşta olması gerekir.

Yukarıda yer alan şartları taşıyan mandalar için bu kredileri çekmeniz mümkün olmaktadır. Bu ve daha fazla bilgi için en yakın Tarım Kredi Kooperatiflerine ya da KOSGEB binasına gitmenizi öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz