Ana Sayfa Devlet Destekleri Tarım Kredi Kooperatifi Gübre Destekleri

Tarım Kredi Kooperatifi Gübre Destekleri

95 views

Tarımsal destek bağlamında çiftçilere önemli destekler verilmektedir. Bu desteklerden en çok kullanılanı ve en çok tercih edilen desteği ise gübre desteği olmaktadır. Gübre ve mazot desteği ile birlikte çiftçiler daha kolay harman yapabilmektedirler.

Tarım kredi kooperatiflerinde arpa, buğday, pamuk, nohut, kuru fasülye, ayçiçeği, soya fasülyesi, mısır, patates, soğan ve daha fazla ürünün kullanımında gübre kullanılmaktadır. Bu ürünleri yetiştiren çiftçilerin gübre desteğini almak için çiftçilerin yapması gereken ve iletmesi gereken bazı önemli evraklar bulunmaktadır. Bu ürünleri ekenlerin gübre desteği almaları için yapmaları gereken ise bakanlık tarafından belirlenen bazı günlerde evraklar teslim etmesi gerekmektedir. Bu evrakları teslim ettiğiniz zaman gübre desteğini de almış olabilirsiniz.

Tarım Kredi Kooperatifi Gübre Destek Miktarları

Tarım kredi kooperatifi tarafından verilen gübre desteklerinde önemli miktarlar verilmektedir. Şimdi sizlerle birlikte ürünlerin çeşitlerinin başına düşen miktarları sizlere sunalım.

1-) Arpa, buğday, çavdar, yulaf ve tiritikale, çeltik, pamuk, aspir, yağlık ay çiçeği, soya fasülyesi, dane mısır, patates, kanola, soğan, yaş çay, fındık ve yem bitkileri gibi ürünlerde eğer gübre desteği almak istiyorsanız her bir ayrı ürün için alacağınız miktar olarak 8 TL görünmektedir. Ama mazot miktarları her bir ürüne göre farklılık göstereceğini sizlere söyleyebiliriz.

Gübre desteklerinde en önemli nokta ise Nadas zamanı gübre desteği alamayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Tarım Kredi Kooperatifi Gübre Desteği Nasıl Alınır?

Tarım Kredi kooperatifi gübre desteği almak için öncelikle çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir.  Kayıt işlemlerinizi bitirdikten sonra ya da çiftçi kayıt sistemine zaten kayıtlı iseniz bir dilekçe hazırlamanız ve dilekçe de ise gübre desteğini istediğinizi bildiren bir dilekçe olmalıdır. Bu dilekçe ile il ya da ilçe müdürlüklerine başvuru yapmanız çok önemlidir. Dilekçeyi müdürlüklere teslim ettikten sonra belli bir gün beklemeniz gerekmektedir. Belediye ve müdürlüklerin yapacağı araştırmalar neticesinde onay alırsanız, gübre ve mazot desteği almaya hak kazanmaya başlarsınız. Böylelikle gübre desteğini de almış olacaksınız. Bu desteklerle birlikte çiftçilerin sürekli olarak faaliyetlerine devam etmeleri sağlanmaya çalışılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz