Ana Sayfa Devlet Destekleri Tarım Kredi Kooperatifi Kredi Hesaplama

Tarım Kredi Kooperatifi Kredi Hesaplama

85 views

Çiftçilerimiz tarımsal ve hayvansal işlemler için aldıkları kredileri geri ödeme konusunda nasıl bir yol izleyeceklerini düşünmektedirler. Biz bu yazımızda Tarım Kredi Kooperatifinin çiftçilere verdiği kredileri nasıl hesaplayabileceğinizi anlatacağız.

Öncelikle Tarım Kredi Kooperatifi hakkında ufak bir bilgi vermekte fayda olacağını düşünmekteyiz. Tarım Kredi Kooperatifi 1863 yılında çiftçileri desteklemek ve yine üretime yol göstermek amacıyla kurulmuş önemli kurumlar arasında yer almaktadır. Tarım Kredi Kooperatifleri sahip olduğu nitelikli çalışanlarıyla birlikte çiftçilere tam ve iyi bir hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda bu kurumdan aldığınız krediler diğer kurumlara göre daha az faiz oranlarına sahip olmakta ve geri ödeme konusunda ise daha esnek davranmaktadırlar.

Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçilere kısa, orta ve uzun vadeli krediler vermekte ve bu imkanları sunarken de bazı önemli belgeler istemektedir. Her şeyden önce eğer bu kurumdan kredi desteğ alacaksanız mutlaka çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmanız gerektiğini unutmayınız. Eğer kredi almayı düşünüyorsanız bu kredileri nasıl alacağınızı ve nasıl bir hesaplama yapmanız gerektiğini sizlere gösterelim.

Tarım Kredi Kooperatifi Kredi Hesaplama Tablosu

Tarım kredi kooperatifi kredi hesaplama tablosu olarak bazı limitler ve bazı faiz oranları belirlenmiştir. Gelin sizlerle birlikte bu limitlere ve faiz oranlarına birer göz atalım.

  1. Kooperatife üyeliği bulunan genel şahıslar için verilecek kredi miktarı 50.000 TL olarak hesaplanmaktadır.
  2. Özel şahıs ve aynı zamanda sözleşmeli şahıs olarak bilinen şahıs hadleri için verilecek kredi miktarı ise 250.000 TL olarak hesaplanmaktadır.
  3. Merkez birliği onaylı verilecek kredi miktarı ise 1.000.000 TL olarak hesaplanmaktadır.

Bu krediler için verilen faiz oranları ise şu şekilde olmaktadır. Eğer bu kredileri bir yıl ve altı için çektiyseniz yüzde 8’lik bir faiz oranıyla karşı karşıya kalırsınız. Bir yıl ile dört yıllık arasında değişen süreli çekim yaptıysanız yüzde 10’luk faiz, 4 yıldan daha uzun vadeler için çekilen kredilerde ise yüzde 11 gibi bir faiz oranı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Tarım kredisini alabilmek için gerekli evrakları tam hazırlamanız gerektiğini de unutmayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz