Ana Sayfa Devlet Destekleri Tarım Kredi Kooperatiflerinden Hangi Tarım Aletlerini Alabilirim

Tarım Kredi Kooperatiflerinden Hangi Tarım Aletlerini Alabilirim

90 views

Tarım Kredi Kooperatifleri çiftçilere üretim konusunda her zaman destek vermektedir. Uzun yıllardır verdikleri desteklere bir yenisini ekleyerek motorlu taşıt ve tarım aletleri konusunda da destek vererek üretimin ülkemiz bandında arttırılmasını desteklemektedirler. Bu yazımızda sizlere Tarım Kredi Kooperatiflerinden hangi tarım aletlerini alabileceğinizi ve nasıl bir indirimle ya da nasıl bir hibe desteği ile karşılaşabileceğinizden bahsedeceğiz.

Çiftçiler makine almak isterlerse, Tarım Kredi Kooperatiflerinden önemli makine desteklerini de rahatlıkla alabilirler.

Tarım Kredi Kooperatifleri Tarım Aletleri Hibesi

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından çiftçiler tarımda kullanmak üzere alacakları her türlü tarımsal makinelerin proforma faturası ve önemli birkaç belgesiyle birlikte göstermek kaydıyla aldıkları ürünün yüzde 50lik kısmı otomatik olarak geri çiftçiye yatmaktadır. Aynı zamanda diğer yüzde 50 lik kısmını da çiftçi 6 ay vade ile hiçbir şekilde faiz almadan kredilendirmektedirler. Hiçbir faiz ödemeden makinenizi 6 aylık bir vade şartıyla birlikte almanız da mümkün olacaktır. Makinenizi alırken sizden önemli belgeler istenebilir. İşte istenen belge ve şartlar;

  1. Çiftçinin mutlaka çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. Belge getirirken de yanında mutlaka çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olduğuna dair bir belgeyi de getirmesi gerektiğini unutmayınız.
  2. Aynı zamanda çiftçinin Pazar araştırması yaptığına dair bir dilekçe olmalıdır. Bu dilekçe içerisinde diğer firmalarda bu tarım aletlerinin ne kadar olduğunu da yazması gerekmektedir.
  3. Alacağı makinenin proforma faturasını da Tarım Kredi Kooperatiflerine sunması gerektiğini de unutmamalıdır.

İsteğe bağlı olmak kaydıyla yukarıda yer alan belgelerle birlikte ek başka belgeler istenebilir. Eğer çiftçi bu makine fırsatı ve hibe desteklerinden yararlanmak istiyorsa mutlaka bu belgeleri eksiksiz bir şekilde Tarım Kredi Kooperatiflerine teslim etmesi gerekmektedir. Belgelerde herhangi bir şekilde bir eksiklik görülürse ve bununla birlikte çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmayan çiftçilerin alamayacağını da unutmamaları gerekmektedir. Çiftçilerin aynı zamanda başvuru sırasında çiftçi belgesi ve kimlik belgesini de bununla birlikte getirmesi gerekmektedir. Her ekipman ve makine için ayrı ayrı koşullar olduğunu da unutmamanız gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz