Ana Sayfa Hayvancılık Kanatlı Tavuk Çiftliği Kredisi ve Prefabrik Hazır Kurulum Devlet Desteği

Tavuk Çiftliği Kredisi ve Prefabrik Hazır Kurulum Devlet Desteği

95 views

Tavuk çiftliği diğer çiftlik çeşitlerine göre daha farklı bir yetiştiricilik sistemi gerektirmektedir. Kanatlı hayvan yetiştiriciliği daha farklı olmaktadır. Daha özen gerektirebilir ve daha gelir kaydı olabilir. Bunun için de hayvan yetiştiriciliğinde dikkat etmeniz gereken noktalar olur. Tavuk yetiştiriciliği devlet tarafından desteklenmektedir. Devlet desteğini önemli hibe fırsatları ile sunmaktadır. Bu hibe desteklerinden bu yazımızda bahsedeceğiz. Ama öncelikle çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Çiftçi kayıt sisteminde yer alıyorsanız mutlaka bilgilerinizin güncel olması gerektiğini de unutmayınız. Güncel değilse bilgileriniz hibe desteğinden yararlanmanız da mümkün olmamaktadır.

Tavuk Çiftliği Kredisi ve Prefabrik Hazır Kurulum Devlet Desteği Nedir?

Tavuk çiftliği kredisi ve prefabrik hazır kurulum devlet desteği Tarım il müdürlükleri tarafından bu çiftliği kurmak isteyen kişilere özel olarak verilmektedir. Kırsal kalkınma kurumu da 3 farklı proje ile desteklerini devam ettirmektedir. İPARD ve İPARD 2 projesi kapsamında kırsal alanlarda tavuk çiftliği ve prefabrik hazır kurulum ile hibe desteği olarak 30 bin TL alabilmeniz de mümkün olmaktadır. Faizsiz ve geri ödemesiz olarak sayılan bu hibe desteğinden yararlanırken 15 bin kişiye bu hibe desteğinden sunulmuştur.

Eğer tavuk çiftliği kurmak istiyorsanız 32 saatlik bir eğitimlere katılmanız gerekmektedir. Eğer sizler de bu eğitime katılırsanız belli bir süre sonrasında ise nace kodları dahilinde destek alabilmeniz de mümkün olmaktadır.

Bu hibe desteğinden yararlanabilmek için öncelikle belli şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Eğer bu şartları taşımazsanız bu hibe desteğinden yararlanamazsınız. Projenizin detaylı bir şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. Kaç tavuklu bir kapasite kuracağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Kuracağınız sermayeniz için de ne kadar olduğu ve olup olmadığını da belirtmeniz gerekmektedir. Talep ettiğiniz banka kredisi miktarı da belirtmeniz gerekmektedir. Kaç yıl süre ile kredi talep ettiğinizi de kredi çekmeniz sırasında belirtmeniz de çok önemli olmaktadır.

KOSGEB’den bu konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Çünkü KOSGEB suluk alımı, yarka satın alımı, civciv alımı tavuk çiftliği için mutlaka KOSGEB hibe kredisi verilmeyeceğini hatırlatmak isteriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz