Ana Sayfa Hayvancılık Kanatlı Tavuk Çiftliği Kredisi

Tavuk Çiftliği Kredisi

339 views

Son zamanların en çok tercih edilen faaliyet alanlarından biri de tavuk çiftliği kurmaktır. İnsanlar daha çok para kazanmak ve bunu sevdikleri işleri üzerinden yapmak isterler. Birçok çiftçi ve zirai konularla ilgili insan yapmak istemektedir. Bu konuda oldukça deneyimli olmasanız bile tavuk çiftliği kurmak eskiye oranla artık daha kolaydır. Devlet özellikle bu konuda ilerlemek ve kendi hayvan üretiminizi gerçekleştirmeniz için sizlere önemli kolaylıkların yanı sıra bir de ek olarak hibe fırsatları sunmaktadır. Hibe fırsatlarının yanı sıra birçok banka da tavuk çiftliği kredisi imkanlarını sizlere sunarak çok uygun fiyat üzerinden gelir elde etmeniz mümkün olmaktadır. Eskiye oranla daha uygun ve daha düşük faiz oranları ile bu kredileri almanız da mümkün olacaktır. Bu yazımızda sizlere tavuk çiftliği kurmak için alabileceğiniz kredi ve şartlarından bahsedeceğiz.

Tavuk Çiftliği Kredisi Nedir?

Tavuk çiftliği kredisi tavuk çiftliği kurmak isteyen ya da kurmuş olan çiftçilere ve hayvancılık ile uğraşan kişilere verilen önemli kredi imkanları arasında gelmektedir. Bu kredi fırsatı ile gelirinizi arttırabilir ve maliyet avantajı kazanabilirsiniz. Aynı zamanda elinizde nakit para olması gerektiği zamanlarda bu kredi fırsatları ilaç gibi imdadınıza yetişecektir. Bu yazımızda nasıl tavuk çiftliği kredisi alabileceğinize dair önemli ipuçları ve bilgiler vereceğiz. Sizler de aklınıza takılan sorular için en yakın KOSGEB binasına giderek bu konuyla ilgili tüm sorularınızı yöneltebilirsiniz.

KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi Nedir?

KOSGEB tavuk çiftliği kredisi salma tavukçuluk, yumurta yetiştiriciliği ya da etlik hayvan bakımı gibi konularda sizin yardımınıza koşan önemli bir kredi imkanı olmaktadır. Bu krediyi alabilmek için öncelikle kişinin KOSGEB kurslarına katılım sağlaması gerekmektedir. Girişimcilik belgesini aldıktan sonra e-kobi kaydı aracılığı ile kendine bir giriş şifresi oluşturması gerekmektedir. E-kobi girişini yaptıktan sonra ” YENİ GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI ” başvurusunu gerçekleştirir. Kendisine öze olarak verilen tarih/saat geldiğinde hazırladığı sektöre ait iş planını sunar ve onaylatarak istenilen resmi evrakları teslim eder. Son olarak ise ortalama 6 ay içinde yapmış olduğu giderleri geri alır.

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankasından tavuk çiftliği kurmak için kredi çekecekseniz bazı önemli şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir. Ayrıca çiftçiler için Ziraat Bankası yıllık faiz oranını genel şartlar itibariyle sabit tutmaktadır. Genellikle yıllık faiz oranı yüzde 8 olmaktadır. Bu faiz oranından daha fazla faiz belirtilmez. Ayrıca ödemelerini de sizlerin hasat sonrası yapabilme imkanları verilmiştir. Hasat sonrası rahatlıkla ve kolaylıkla ödemelerinizi sorun yaşamadan yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi Şartları:

  • 10 Bin adet Etlik veya Yumurtalık piliç
  • 5 Bin adet damızlık hindi
  • Bin adet kaz, ördek, bıldırcın
  • 100 Adet deve kuşu
  • Kümes ve kuluçkahane yapımı veya tadilatı
  • Gübre işleme tesisi yapımı veya tadilatı
  • Bio güvenlik önlemleri
  • Yenilenebilir enerji ihtiyaçlarınızı gidermek için yapılacak olan bütün harcamalar
  • Tesis için alınacak olan bütün alet ve edevatlar

Yukarıda yer alan maddelerdeki ürünleri satın almak için çok rahat bir şekilde Ziraat Bankasının vermiş olduğu kredi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Bu krediyi alabilmek için çiftçi kayıt sistemine mutlaka kayıtlı olmanız gerekmektedir. Eğer kayıtlı değilseniz en yakın Tarım il Müdürlükleri üzerinden ya da Tarım ilçe müdürlükleri üzerinden kaydınızı yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda kaydınız var ise güncel olması gerektiği noktasında da bilginiz olmalıdır. Güncel kaydı olmayan kişiler bu kredi imkanlarından yararlanamamaktadırlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz