Ana Sayfa Hayvancılık Kanatlı Tavukçuluk Hibe Desteği Nasıl Alınır?

Tavukçuluk Hibe Desteği Nasıl Alınır?

214 views

Tavukçuluk işi son zamanlarda en çok moda olan trend işler arasında yer almaktadır. Tavukçuluk hibesinden alabilmek için mutlaka çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Eğer çiftçi kayıt sistemine kayıtlı değilseniz en yakın zamanda kayıt yaptırmanızı öneririz. Çünkü çiftçi kayıt sistemi bir çok kredi ve hibenin kapılarını sizlere açmaktadır. Ziraat Bankası kredisi alabilmek için çiftçi kayıt sistemine kayıt yaptırmanız gerekmektedir. En yakın Tarım İl Müdürlüklerine ya da Tarım İlçe Müdürlüklerine giderek bu kaydı yaptırabilmeniz mümkün olmaktadır. Bununla birlikte tavukçuluk hibe desteğinden yararlanmak için en yakın KOSGEB kuruluşlarına başvurmanız da çok önemlidir. En yakın KOSGEB kuruluşuna giderek bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere tavukçuluk hibe desteği hakkında bilgi vereceğiz.

Tavukçuluk Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Hibe Desteği Nedir?

Tavukçuluk konusunda hibe fırsatlarını sunan bir başka kurum ise Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olmaktadır. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu sizlere kanatlı hayvancılık sektörü ile ilgili yapacağınız önemli giderler için  yüzde 70’e varan hibe fırsatlarını sunmaktadır. Bu desteği 2019 yılı ile 2020 yılları içerisinde gerçekleştirecektir. Bu desteği gerçekleştirmek için sizden istenilen bazı önemli belgeler de bulunmaktadır. Bu belgeleri eksiksiz ve tam bir şekilde sunmanız gerekmektedir. Aksi takdirde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından hibe fırsatını elde edemezsiniz. Sizden istenen belgeler ve şartlar ise aşağıda yer aldığı gibi olacaktır.

  • Mutlaka kuracağınız tavuk çiftliği TKDK tarafından desteklenen illerin sınırları içerisinde olması gerekmektedir.
  • 66 yaşından küçük olmanız ve sektörde 3 yıl boyunca deneyime sahip olmanız.
  • 3 yıl boyunca bir fiil SGK kaydına sahip olmanız istenilmektedir.

Yukarıda yer alan şartları sağlıyorsanız hemen en yakın Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna başvuru yapmalısınız. Sizden istenecek olan belgeleri de götürdüğünüz zaman başvurunuz başarı ile gerçekleşmiş olur.

Tavukçuluk KOSGEB Kurumu Hibe Desteği

Tavukçuluk konusunda hibe desteğini sunan bir başka kurum ise KOSGEB kurumu olmaktadır. KOSGEB kurumu bu desteğini sunarken sizlerden bazı önemli noktalara dikkat etmenizi istemektedir. Bu önemli noktalardan birincisi ise KOSGEB eğitimlerine katılmanızdır. KOSGEB eğitimleri sonrasında ise sizlere girişimcilik belgesi verilecektir. Bu girişimcilik belgesi ile birlikte e- kobi kaydı oluşturmalısınız. E kobi kaydınız aracılığı ile sizlere ayrıca bir de şifre verilmektedir. Bu şifre ve kayıt işlemleri ile birlikte  YENİ GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI ” alanında başvurunuzu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Size verilen tarihte iş planını ve diğer resmi evrakları götürüp teslim etmeniz ve imzalatmanız gerekmektedir. Daha sonra son 6 ay içerisinde yapmış olduğunuz giderlerinizi ise geri alma hakkına da sahip olabilirsiniz. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi almak için en yakın KOSGEB kurumuna gidip başvuru yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz