Ana Sayfa Devlet Destekleri Traktör Yenileme Devlet Desteği 2019

Traktör Yenileme Devlet Desteği 2019

2.082 views

Ülkemizde üretimin devam etmesi hatta yeni üreticileri de sisteme dahil edebilmek adına sürekli destekler verilmektedir. Bu desteklerden en çok bilineni ve en çok tercih edilenlerinden biri de traktör yenileme desteği olmaktadır. Bu destek ile birlikte traktör yenileme devlet desteği alabilmektedir.

Traktör yenilemek isteyen bireyler için de bir artı olarak devlet destek vermektedir. Traktör yenileme devlet desteğinden yararlanmak isteyen bireyler sadece bir defaya mahsus olmak kaydı ile bu yenileme desteğine başvurabileceklerini de unutmamaları gerekmektedir. Bir defadan fazla olarak devlet desteği almaları da mümkün olmayacaktır.

Hangi İllerde Bulunan Kişiler Traktör Yenileme Desteği Almaktadırlar?

Hangi illerde bulunan kişilerin traktör yenileme desteği alabileceklerini merak ediyorsanız, sizler için bazı önemli ayrıntılardan bahsedebiliriz. Bu önemli desteği alabilecek illerde öncelikle İl ve İlçe Müdürlüklerine başvurmanız gerekmektedir. Balıkesir, Afyon, Amasya, Erzurum, Diyarbakır, Isparta, Çorum, Hatay, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Malatya, Ordu, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Ağrı, Tokat, Van, Aksaray, Yozgat, Aydın, Ardahan, Bursa, Ankara, Burdur, Denizli, Çanakkale, Elazığ, Çankırı, Karaman, Giresun, Kütahya, Erzurum, Manisa, Kastamonu, Mardin, Muş, Uşak, Mersin ve Nevşehir gibi illerde TKDK il koordinatörlüklerine yapacakları başvuru ile devlet traktör kredisi alabilmeleri de mümkün olacaktır.

Traktör Yenileme Desteği Alınan Üretim Dalları

Traktör yenileme desteği alabilen kişilerde üretim alanlarında süt üretimi yapan işletmeler, süt üretimi yapan çiftçiler, arıcılık yapan çiftçiler, dış mekan ve iç mekan süs bitkisi yetiştiriciliği yapan çiftçiler, tıbbi ve aromatik bitki üreten çiftçiler diğer şartları da taşımaları kaydı ile başvuruda bulunabilmektedirler. Bu yenilemeyi almak için Ziraat Bankalarına başvurmaları yeterli olabilecektir.

Traktör Yenileme Desteği Nasıl Alınır?

Traktör yenileme desteği olarak almış olduğunuz traktörün yüzde 50’lik kısmı karşılanacaktır. Almış olduğunuz ürünün proforma faturasını mutlaka Tarım Kredi Kooperatiflerine getirmenizi öneririz. Aynı zamanda yeni ve hiç kullanılmamış traktörler için geri ödemeler genellikle 3 ayda bir 6 ayda bir ya da 12 ayda bir yapılmaktadır. Aynı zamanda ikinci el traktör alınması durumunda yüzde 75’ine kadar destek verildiği bilinmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz