Ana Sayfa Banka Kredileri Ziraat Bankası Bitkisel Üretim Kredileri

Ziraat Bankası Bitkisel Üretim Kredileri

74 views

Ziraat bankası çiftçiye verdiği destekler ve kredilerle bilinen bir banka olmuştur. Çiftçilerin daha iyi ve daha çok üretim yapabilmeleri adına sürekli çalışmalar içerisine girmektedir. Kredilerinden biri de bitkisel üretim kredileridir. Bitkisel üretim yapan çiftçilerin maliyetlerini biraz olsun azaltmak ve sırtlarındaki yükü belli bir miktar dahi olsa almak üzere hazırlanmış olan bu kredilerden sizlere bu yazımızda bahsedeceğiz. Sizler de daha ayrıntılı bilgi almak için ve bitkisel üretim kredileri ile ilgili detayları öğrenmek için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bitkisel Üretim Kredisi Nedir?

Ziraat bankası tarım çiftçilerine ve bitkisel ürün üreten çiftçilerine verdiği kredidir. Bu kredi diğer bankalara oranla devlet eliyle verildiği için faiz miktarları da epeyce düşüktür. Bu kredi ile hangi ihtiyaçlarınızı gidereceğinizi mutlaka krediyi alırken belirtmeniz ve söylemeniz gerekmektedir.

Bitkisel Üretim Kredisi İle Hangi İhtiyaçlar Karşılanmaktadır?

Bitkisel üretim yapacak olan çiftçiler bu kredi ile birçok ihtiyaçlarını giderebilmektedirler. Ayrıca yatırım krediler ve işletme kredileri olmak üzere de ikiye ayrılmaktadır. İşte bu kredi imkanı ile karşılayabileceğiniz masraflarınız şu şekilde olmaktadır.

  • Tohum, gübre, ilaç, yakıt, nakliye, pazarlama, çeşitli demirbaş alımı, bakım-onarım, sigorta, kira vb. konulara ilişkin giderlerinizi, İşletme Kredileri ile,
  • Sera, soğuk hava deposu, bağ, meyve bahçesi vb. tesislerin kurulması veya satın alınması, proje bütünlüğü içerisinde yatırımla birlikte değerlendirilen derin kuyu açılması, sulama sistemleri kurulması, yatırımın yapılacağı tarlanın alımı dahil diğer yatırım harcamaları ile işletmelerin ihtiyaçları ile orantılı güneş, rüzgar veya biogaz enerji yatırımlarına ilişkin harcamalarınızı Yatırım Kredileri ile karşılayabilmeniz mümkün olmaktadır.

Bitkisel Üretim Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Bitkisel üretim kredileri için sizden Ziraat Bankası bazı belgeler isteyebilir. Bu belgelerin eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gereklidir. Bu belgelerden önce mutlaka kredi notunuzun bu krediyi alabilmek için yeterli olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Eğer kredi notunuz yeterli düzeyde değilse bu krediyi alabilmeniz de mümkün olmayacaktır. Kredi notunu ise gittiğiniz zaman Ziraat Bankası yetkilileri tarafından sizlere yeterli olup olmadığı söylenebilir. Ayrıca aşağıda yer alan belgeler haricinde de sizlerden ek belgeler istenebilmektedir.

  • Faaliyet türüne göre ÇKS, ÖKS veya Türkvet Kayıt Belgesi
  • Nüfus Cüzdan fotokopisi
  • İkametgah senedi
  • Tapu fotokopileri
  • Arazi kiralık ise kira sözleşmeler

Siz belgeleriniz ile gidip öncelikle ön başvurunuzu yapacaksınız. Daha sonra müşteri temsilcileri size kredi verilip verilmeyeceği hakkında bilgi verecek. Eğer kredi verilebilecek bir seviyede iseniz size ek bilgi verilip ek belgeler istenebilir. Çiftçi kayıt sisteminde kayıtlı değilseniz mutlaka en kısa sürede kaydınızı yaptırmanızı diğer kredi olanaklarından yararlanabilmek için çok önemli olduğunu sizlere hatırlatmak isteriz.

Ziraat Bankası Bitkisel Üretim Kredilerini Kimler Çekebilir?

Ziraat bankası bitkisel üretim kredilerini çekebilmek için aşağıda yer alan faaliyet alanlarından birinde faaliyet gösteriyor olmanız çok önemlidir. Aksi takdirde bu faaliyet kredisini çekebilmeniz mümkün değildir. Aşağıda yer alan faaliyetler dışında bir faaliyet ile ilgileniyorsanız mutlaka bunu Ziraat Bakası yetkililerine danışarak sormanızı öneririz. Bunun için en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tahıllar, endüstri bitkileri, yağlı tohumlar, baklagiller, yumrulu bitkiler, yem bitkileri, tıbbi ve aromatik bitki ve sertifikalı tohumluk yetiştiriciliği, sertifikalı tohum işleme ve pazarlama, tarla sebzeciliği,  meyve yetiştiriciliği, serada meyve ve sebze yetiştiriciliği, açıkta ya da serada iç / dış mekan süs bitkisi yetiştiriciliği, mantar yetiştiriciliği gibi konularda kredi alabilmeniz de mümkün olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz