Ana Sayfa Banka Kredileri Ziraat Bankası Diğer Sigortalar

Ziraat Bankası Diğer Sigortalar

87 views

Ziraat Bankası tarım ve hayvancılık ile uğraşan birçok kişiye önemli fırsatlar sağlamaktadır. Bu fırsatlardan yararlanmak istiyorsanız çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmayanlar bu fırsatlardan yararlanamamaktadırlar. Çiftçi kayıt sistemine kayıt yaptırmak için en yakın Tarım İl ya da Tarım İlçe Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Başvurunuzu gerçekleştirmek istiyorsanız, yanınızda bazı önemli belgeler de olması gerekmektedir.

Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankasının sunmuş olduğu sigorta fırsatlarından bahsedeceğiz. Sigortalarla ilgili ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmenizi öneririz.

Ziraat Bankası Sigorta Çeşitleri Nelerdir?

Ziraat Bankası sigorta çeşitleri içerisinde farklı farklı sigortalardan bulunmaktadır. Bu sigorta çeşitleri ise şu şekilde olmaktadır. Özel sağlık sigortaları, Riskli Hastalıklar Sigortası, Ziraat Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, Ziraat Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası, Ziraat Yurt Dışı Eğitim Amaçlı Seyahat Sağlık Sigortası, Yabancı Uyruklu Sağlık Sigortası en bilinen sigorta çeşitlerinden olmaktadır. Bununla birlikte, Ziraat Özel Konut Sigortası, DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu) Sigortası, Ziraat Eşya Paket Sigortası, Ailem Ziraat Güvencesinde (AZG), Bireysel Ferdi Kaza Sigortası, Emekli Destek Sigortası, Avukat Mesleki Sorumluluk Sigortası, Hekim Sorumluluk Sigortası, Kredi Koruma Sigortası, Bireysel Emeklilik, Hayat Sigortaları, Kredi Hayat Sigortaları gibi önemli sigortalar bulunmaktadır. Sigorta çeşitlerinden yararlanmak için Ziraat Bankasına gelmeniz gerekmektedir.

  • Özel Sağlık Sigortası

Sigortalıların sigorta döneminde karşılaşacağı kaza ya da hastalık durumunda acil yardım, doktor, ilaç, tetkik, hastane tedavi ve cerrahi operasyon giderlerini karşılayabileceğiniz bir sağlık sigortası olmaktadır.

  • Yurtdışı Sağlık Sigortası

Ziraat Bankasının vermiş olduğu sigorta çeşitlerinden biri de yurtdışı sağlık sigortası olmaktadır. Yurtdışı sağlık sigortası acil hastalık ve kaza gibi durumlarda yurtdışında sizlere yardımcı olmaktadır.

  • Zorunlu Trafik Sigortası

Zorunlu trafik sigortası da tercih edilen sigorta çeşitlerinden sayılmaktadır. Herhangi bir durumda kaza ya da üçüncü şahıslara gelen zararları karşılayan sigorta türü olmaktadır.

  • DASK Sigortası

Depremin yaşanması durumunda yangın ya da evinizin kaybolması gibi durumlarda size yardımcı olacak olan ve evinizi korumaya alan sigorta çeşidi olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz