Ana Sayfa Banka Kredileri Ziraat Bankası Elektronik Ürün Senedi ELÜS Karşılığı Kredi

Ziraat Bankası Elektronik Ürün Senedi ELÜS Karşılığı Kredi

608 views

Teşvik ve devlet yardımlarıyla adından sıkça söz ettiren Ziraat Bankası bir başka kolay kredi ile müşterilerinin karşısına çıkmaktan büyük bir memnuniyet duymaktadır. Karşısına çıktığı kredi çeşidi ise Ziraat Bankası Elektronik Ürün Senedi ELÜS karşılığında kredi verme fırsatı olmaktadır. Özellikle de devlet teşvikleriyle kredi imkanları arttırılarak daha çok kredi verilebilitesi arttırılmaya çalışılmaktadır. Bunun en önemli nedeni ise üretimin ve ihracatın arttırılması ihtiyacının varlığından kaynaklanmaktadır.

Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankasının vermiş olduğu Elektronik Ürün Senedi ELÜS karşılığı kredi imkanından ve bu kredinin taşıdığı önemli özelliklerden bahsedeceğiz. Size söyleyeceğimiz belgeler haricinde bankanızın sizden ek belge isteyebileceğini de unutmamanızı öneririz.

Ziraat Bankası Elektronik Ürün Senedi ELÜS Karşılığı Kredi Nedir?

Ziraat Bankası yapmış olduğunuz ticaretin daha kolay daha hızlı ve daha güvenilir olması adına sizlere sunmuş olduğu avantajlardan biri olarak sayılmaktadır. Ziraat Bankasının anlaşmalı olduğu depolardan herhangi biri ile anlaşıp oraya ürününüzü teslim etmeniz dahilinde depolara teslim ettiğiniz ürünler karşılığında Elektronik Ürün Senedi karşılığının yaklaşık yüzde 75ine kadar kredi çekebilme imkanınız elinizde bulunmaktadır.

ELÜS kredisi sayesinde ürünleriniz hem daha güvenilir bir ortamda saklanabilecek hem de ürünlerinizi gerçek fiyatları ve değerleri üzerinden pazarlama imkanınız da bulunacaktır.

Ayrıca devlet bu krediyi kullanan vatandaşlar için de vergi tasarrufu sağlamaktadır. Bu krediyi ve bu depoları kullandığınızda otomatik olarak vergi indirimlerinden de yararlanma hakkını da elinizde bulunduracaksınız. Tüm bu faaliyetler sayesinde de ticaret işlemlerinizde eskiye oranla kolaylıklar ve avantajlar kazanacaksınız.

Ziraat Bankası Elektronik Ürün Senedi ELÜS Karşılığı Kredi Belgeleri Nelerdir?

Ziraat Bankası elektronik ürün senedi elüs karşılığında kredi kullanmak istiyorsanız hazırlamanız gereken önemli belgeler bulunmaktadır. Bu belgeleri gerçek kişi ve tüzel kişi olmak üzere iki ayrı kulvarlarda hazırlamanız gerekiyor. Eğer gerçek kişi iseniz belgelerinizi gerçek kişi belgelerine göre hazırlamanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Elektronik Ürün Senedi ELÜS karşılığı kredi çekmek istiyorsanız öncelikle bankanıza ön başvuru yapmanız gerekmektedir. Bankanız ön başvuruyu aldıktan sonra kredi derecenize bakacaktır. Kredi dereceniz uygunsa ve bu krediyi çekebilme imkanınız bulunuyorsa kredi çekmeniz için size onay verilecektir. Onayı aldıktan sonra bankanız gerçek kişi ya da tüzel kişi olma durumunuza göre hazırlamanız gereken belgeleri söyleyecektir. Bu belgeleri teslim ettikten sonra kısa süre içerisinde de bu krediyi alma hakkınız bulunmaktadır.

Gerçek Kişi İçin İstenen Belgeler

 1. Nüfus cüzdanı
 2. Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 3. Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)
 4. Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
 5. Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Tüzel Kişi İçin İstenen Belgeler

 1. Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 2. Tüzel kişilik ana sözleşmesinin (varsa değişikliklerin) yayımlandığı Ticaret Sicili Gazetesi
 3. Oda kayıt belgesi
 4. Vergi levhası
 5. Tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin, temsil yetkisine ilişkin kararlar ve noter onaylı imza sirküleri
 6. Yeni kurulan tüzel kişilikler için kuruluş ve/veya son yıla ait, diğerlerinde ise en az son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 7. Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı vb)
 8. Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

Her iki kişi için çiftçi kayıt belgesi istendiği görülmektedir. Eğer çiftçi kayıt sistemine kayıtlı değilseniz en kısa sürede kayıt yaptırmanızı diğer fırsatlardan yararlanmanız adına öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz