Ana Sayfa Banka Kredileri Ziraat Bankası Geleneksel Tarım Sigortaları

Ziraat Bankası Geleneksel Tarım Sigortaları

69 views

Ziraat Bankası tarım ve hayvancılık ile uğraşan kişilere çeşitli fırsatlar sunmaktadır. Bu fırsatlar bazen sigorta olurken bazen de hibe imkanları olmaktadır. Bu imkanlardan yararlanmak istiyorsanız mutlaka çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmayan kişiler bu tür desteklerden yararlanamamaktadır. Bu yazımızda sizleri bilgilendirmek amacıyla Ziraat Bankası geleneksel tarım sigortalarından bahsedeceğiz. Bu sigortalardan yararlanmak ve detaylı bilgi almak için en yakın Ziraat Bankası şubelerine gelebilir ya da telefon bankacılığını kullanarak müşteri temsilcileri ile görüşüp ayrıntılı bilgiler elde edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Geleneksel Tarım Sigortaları Nedir?

Tarım ile uğraşan kişilere sağlanan sigorta fırsatlarından biri de geleneksel tarım sigortaları olmaktadır. Bu sigortaların farklı farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bu sigorta çeşitleri olarak da en çok bilineni ise, dolu sigortası, sera sigortası, hayvan hayat sigortaları bulunmaktadır. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan kişilerin sorun yaşaması durumunda en iyi şekilde Ziraat Bankası yardım ederek her türlü sorunlarınıza yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Ziraat Bankası Geleneksel Tarım Sigortalarından Nasıl Yararlanılır?

Ziraat Bankası geleneksel tarım sigortalarından yararlanmak istiyorsanız en yakın Ziraat Bankası şubesine gelmeniz gerekecektir. Aynı zamanda da telefon üzerinden de Ziraat Bankası ile görüşerek ayrıntıları değerlendirebilirsiniz. Ziraat Bankası tarım sigortaları ile ilgili bilgi almanız mümkün olacaktır. Aynı zamanda çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmanız da gerekmektedir. Eğer çiftçi kayıt sistemine kayıtlı iseniz bilgilerinizin güncel olduğundan emin olunuz. Eğer bilgileriniz güncel değil ise Tarım İl ya da İlçe Müdürlüklerine giderek bilgilerinizi güncellemeye özen gösteriniz.

Dolu Sigortası Nedir?

Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı arazilerde dolu yağması durumunda bitkilerinizin zarar görmesi meydana gelebilir. Dolu tanelerinden dolayı sebzelerin ve bitkilerin zarar görmesi durumunda ürünlerde azalma meydana gelmektedir. İsteğe bağlı olarak, meyve ve sebzelerde dolu yağışından kaynaklanan kalite kaybı ve yangın da teminat olarak verilebilmektedir. Dolu sigortasından yararlanmak istiyorsanız en yakın Ziraat Bankasına gitmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankasına giderek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Sera Sigortası Nedir?

Sera sigortası da sera üretimi yapan tarım ile uğraşan kişilerin yaptığı sera sigortası yaptırarak ürünlerine gelecek olası zararlara karşı bir avantaj sağlamaktadır. Cam, plastik ve cam+plastik seralarda; dolunun sera içindeki ürüne, teknik donanıma ve konstrüksiyona verebileceği zararı teminat altına alan bir sigortadır. Bu sigorta ile seranızda oluşacak her türlü sorunları bu isteğe bağlı sigortaları ile karşılayabileceğiniz mümkün olacaktır.

Hayvan Hayat Sigortaları Nedir?

Hayvan hayat sigortaları da hayvanlarınızı korumak adına Ziraat Bankası tarafından özenle hazırlanmış sigortalardan sayılmaktadır. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların sığır vebası, tüberküloz, bruselloz, şap ve BSE hastalıkları (deli dana) ve tüm bulaşıcı hastalıklar (antrax ve kuduz) haricindeki her türlü hayvan hastalıkları, kazalar, yılan ve böcek sokması, zehirli çayır otları ve yeme bağlı zehirlenmelerden meydana gelen sorunları karşılamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz