Ana Sayfa Banka Kredileri Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi

175 views

Ziraat Bankası çiftçi ve üreticileri aynı zamanda depocuları ve hayvan ile uğraşan herkesi önemseyerek birçok hibe ve kredi imkanlarını sunmaktadır. Devletle birlikte iyi bir iş birliği içerisinde çalışan Ziraat Bankasının en önemli amacı ülke çapında üreticinin artması ve üretimin en üst seviyeye çıkmasıdır. Böylelikle ithal edilen ürünlerde ciddi oranlarda düşük yaşanacak ve bunun yanı sıra ihracat oranımızda artacaktır. Bu önemli noktalar yüzünden Ziraat Bankası genç çiftçileri de ayrıca bir desteklemektedir. Çiftçiliğe adım atmayı düşünen ve atacak olan Ziraat Bankası genç çiftçileri için genç çiftçi kredisi imkanını sunmaktadır. Bu yazımızda bu kredi imkanından ve önemli noktalarından bahsedeceğiz.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Nedir?

Ziraat Bankası genç çiftçi kredisi adı altında genç çiftçilere yönelik hazırlanan kredi imkanı olmaktadır. 16.02.2016 tarih ve 2016/8540 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı kapsamında genç çiftçilere hibe olanakları sunulmuştur. Bu hibe olanaklarından yararlanan ya da hibe almaya hak kazanan genç üreticilere, Bakanlık tarafından onaylanan hibe tutarının 3 (üç) katına kadar Proje Kredisi ile Hibe Tutarı ve Proje Kredisi toplamıyla oluşturulan kapasiteye göre belirlenecek tutarda İşletme Kredisi Ziraat Bankası tarafında kullanma imkânı sunulmaktadır.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

Ziraat Bankası genç çiftçi kredisinden faydalanmak istiyorsanız, büyükbaş / küçükbaş / kanatlı hayvan ve arı yetiştiriciliği, kontrollü örtü altı sebze ve muz yetiştiriciliği ile kültür mantarı üretimi kapsamındaki belirli konularda işletme ve yatırım kredisi kullanabilirsiniz. Bunun yanında bu hayvan alımları için alet makine ve üretim konusunda gerekli olacak olan yem gübre ve işçilik gibi maliyetleri en aza indirmek amacıyla da kredi kullanabilme imkanınız da bulunmaktadır.

Sera yapımına yönelik inşai yatırımlar ile basınçlı sulama sistemleri için ihtiyaç duyulabilen su deposu dışındaki inşaat yatırımları, arazi alımı, işletme satın alımları (besi çiftliği, süt çiftliği, kurulu sera vb.) traktör alımları gibi önemli maliyet unsuru olan noktalarda Ziraat Bankası tarafından genç çiftçilere kredi imkanlarını sunabilmektedirler.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası genç çiftçi kredisini kullanmak istiyorsanız öncelikle gidip ön başvuru yapmanız gerekmektedir. Ön başvurunuz alındıktan sonra Ziraat Bankası sizlerin bu kredilere uygun olup olmadığını ölçerek eğer uygun iseniz bundan sonra sizlerden belge istenecektir. İstenen belgeleri sunduktan sonra sizlere kredileriniz verilecektir.

Gerçek Kişiler İçin Gerekli Belgeler

 1. Nüfus cüzdanı
 2. Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 3. Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)
 4. Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
 5. Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Tüzel Kişiler İçin Gerekli Belgeler

 1. Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 2. Tüzel kişilik ana sözleşmesinin (varsa değişikliklerin) yayımlandığı Ticaret Sicili Gazetesi
 3. Oda kayıt belgesi
 4. Vergi levhası
 5. Tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin, temsil yetkisine ilişkin kararlar ve noter onaylı imza sirküleri
 6. Yeni kurulan tüzel kişilikler için kuruluş ve/veya son yıla ait, diğerlerinde ise en az son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 7. Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı vb)
 8. Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

Yukarıda yer verilen belgeleri ayrıntılı bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir. Belgeleri teslim ettikten sonra krediniz en kısa sürede sizlere teslim edilecektir. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmanız gerektiği ayrıntısını da unutmamanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz