Ana Sayfa Banka Kredileri Ziraat Bankası Hasat ve Pazarlama Kredileri

Ziraat Bankası Hasat ve Pazarlama Kredileri

114 views

Ziraat Bankasının kendi bünyesi içerisinde sunmuş olduğu bir başka kredi imkanı ise hasat ve pazarlama kredileri olmaktadır. Bu kredilerle kişilerin kalkınması ve daha çok üretim yapılması amaçlanmaktadır. Hatta devlet eliyle birlikte bu kredilerin daha az faizli bir şekilde üreticiyle buluşması sağlanarak uzun soluklu bir üretimin gerçekleşmesi amaçlanmaktadır.

Ziraat Bankası çiftçinin bankası olarak bilinmektedir. Bu anlamda çiftçilerin hasat dönemlerini düşünerek çıkarmış oldukları bir kredi imkanı da bulunmaktadır. Bu kredinin adı ise hasat ve pazarlama kredileridir. Bu yazımızda bu krediyi almak isteyen çiftçilerimiz için önemli ve ayrıntılı bilgiler vereceğiz. Bunlardan önce küçük bir hatırlatma yapmakta fayda olacağını düşünmekteyiz. Eğer çiftçi kayıt sistemine kayıtlı değilseniz en kısa sürede kayıt yaptırmanız gerektiğini de unutmayınız.

Ziraat Bankası Hasat ve Pazarlama Kredileri Nedir?

Ziraat Bankası çiftçinin hasat dönemini düşünerek çıkarmış olduğu kredi imkanı olarak bilinmektedir. Özellikle de hasat zamanı öncesinde çiftçiler bazen nakit sıkıntısı içerisine girebilmektedirler. Bu anlamda nakit sorunlarını gidermek ve hasat zamanına kadar bu sorunun ortadan kalkmasını sağlamak amacıyla bu kredi Ziraat Bankası tarafından verilmektedir.

Ziraat Bankası Hasat ve Pazarlama Kredileri Ne Zaman Ödenir?

Ziraat Bankası hasat ve pazarlama kredileri hasat zamanınız gelince ve vadenizi ayarlama zamanınıza göre ödemeler gerçekleşmektedir. Banka sizin için kolaylık sağlayacak ve ne zaman ödeyebilecekseniz ödeme gününüzü o zaman yapacaktır.

Ziraat Bankası Hasat ve Pazarlama Kredileri Gerekli Belgeler

Gerçek ve tüzel kişi için gerekli belgeler farklı olmaktadır. Birazdan sizden istenilecek olan belgeler haricinde ekstra bankanız sizden belge talep edebilir. Bu gibi durumlara mutlaka hazırlıklı olmanız gerektiğini unutmayınız. Aynı zamanda Ziraat Bankası Hasat ve pazarlama kredisi için öncelikle bir ön başvuru yapmanız sizden istenecektir. Eğer başvurunuz ve kredi puanınız yeterli bulunursa daha sonra sizlerden aşağıda yer alan belgeler istenecektir. Bu belgelerin eksiksiz bir şekilde tam getirilmesi işlemlerinizin devam edebilmesi açısından büyük bir önem sarf ettiğini sizlere hatırlatmak isteriz.

Gerçek Kişiden İstenecek Belgelerin Listesi

 • Nüfus cüzdanı
 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
 • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Tüzel Kişiden İstenecek Belgelerin Listesi

 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tüzel kişilik ana sözleşmesinin (varsa değişikliklerin) yayımlandığı Ticaret Sicili Gazetesi
 • Oda kayıt belgesi
 • Vergi levhası
 • Tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin, temsil yetkisine ilişkin kararlar ve noter onaylı imza sirküleri
 • Yeni kurulan tüzel kişilikler için kuruluş ve/veya son yıla ait, diğerlerinde ise en az son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı vb)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz