Ana Sayfa Banka Kredileri Ziraat Bankası Hayvansal Üretim Kredileri

Ziraat Bankası Hayvansal Üretim Kredileri

298 views

Ziraat Bankası çiftçilere sunduğu kredi imkanlarını her defasında bir yenisini eklemekten büyük bir gurur duymaktadır. Ziraat Bankası yıllardır çiftçilerin bankası olma özelliğini kendi üzerinde barındırmaktadır. Çiftçiler birçok ihtiyaçlarının karşılığı olarak bu bankalardan çeşitli kredileri çekebilmektedirler. Bu kredilerden biri de Hayvansal Üretim kredileri olarak bilinmektedir.

Ziraat Bankası Hayvansal Üretim Kredileri Nedir?

Bu kredi hayvansal üretimlerinizin kolaylık sağlamasına neden olmaktadır. Yem, ilaç, yakıt, makine bakım-onarım, sigorta, kira vb. giderler ile belirli üretim konularında ve özelliklerde büyükbaş / küçükbaş / kanatlı hayvan alımına ilişkin giderlerinizi, işletme kredileri ile karşılayabilmektesiniz.

Ahır / ağıl yapımı; süt soğutma tankı, çeşitli ekipman alımı; arıcılığa ilişkin çeşitli harcamalar; işletmenin ihtiyacı ile orantılı güneş, rüzgar, biogaz yatırımları; yatırımın yapılacağı tarla / arsanın alımı dahil yatırım harcamaları ile belirli üretim konularında ve özelliklerde büyükbaş / küçükbaş hayvan alımına ilişkin giderlerinizi, yatırım kredileri ile giderebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvansal Üretim Kredileri Ödemeleri Nasıl Gerçekleşir?

Ziraat Bankası hayvansal üretim kredileri sizin hasat döneminize göre ödemelerde gerçekleşebilir. Aynı zamanda bu kredilerin vade zamanlarını ve tarihlerini tamamen kendinize göre ayarlayabilmeniz de mümkün olmaktadır.

Ziraat Bankası Hayvansal Üretim Kredileri Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası hayvansal üretim kredileri için gerekli belgelerin listesi ise şu şekilde olmaktadır.  Gerçek kişilerin ve tüzel kişilerden istenen belgeler ayrıdır. Ayrıca eğer çiftçi kayıt sistemine kayıtlı değilseniz bu krediyi ve bununla beraber birçok krediyi çekebilmeniz de çok düşük ihtimaldir. Mutlaka çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Kaydınız yok ise en yakın zamanda kayıt yaptırmanızı öneririz.

Ziraat Bankası hayvansal üretim kredileri için öncelikle ön başvuru alınmaktadır. Başvurunuz alındıktan sonra kredi dereceniz ve diğer özellikleriniz ile birlikte bu krediye uygun olup olmadığınız araştırılmaktadır. Krediye uygun bulunmanız durumunda ise bankanızın müşteri temsilcileri sizlerle iletişime geçerek bazı önemli belgeleri sizlerden isteyebilmektedir.

Gerçek Kişi Belgeleri

 • Nüfus cüzdanı
 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
 • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Tüzel Kişi Belgeleri

 1. Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 2. Tüzel kişilik ana sözleşmesinin (varsa değişikliklerin) yayımlandığı Ticaret Sicili Gazetesi
 3. Oda kayıt belgesi
 4. Vergi levhası
 5. Tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin, temsil yetkisine ilişkin kararlar ve noter onaylı imza sirküleri
 6. Yeni kurulan tüzel kişilikler için kuruluş ve/veya son yıla ait, diğerlerinde ise en az son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 7. Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı vb)
 8. Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

İyi bir teminatın sorunsuz bir kredi süreci olduğunu unutmayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz