Ana Sayfa Banka Kredileri Ziraat Bankası IPARD Programı Kapsamında Kullandırılacak Krediler

Ziraat Bankası IPARD Programı Kapsamında Kullandırılacak Krediler

444 views

Ziraat Bankası çiftçilere ve üreticilere aynı zamanda da hayvan bakımı ile uğraşan çiftçilere önemli hibeler ve destekler sunmaktadır. Bu anlamda Ziraat Bankasında yer alan bu hibe ve kredilerden sizler de yararlanmak istiyorsanız yapmanız gereken en önemli adım ise çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmanızdır. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmayan üreticiler maalesef ki bu yardımlardan ve kredi imkanlarından yararlanamazsınız. Bu kredi imkanlarından yararlanmak için en yakın Tarım İl Kredi müdürlüklerine gitmenizi öneririz. Sizlerden bu müdürlüklerden bazı belgeler istenecektir. Bu belgeleri teslim ettiğiniz zaman da çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmuş oluyorsunuz. Daha sonra tüm bu imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası IPARD Programı Kapsamında Kullandırılacak Krediler Nedir?

Ziraat Bankası IPARD programı ise Avrupa Birliği “Katılım Öncesi Yardım Aracı-Kırsal Kalkınma Bileşeni” (IPARD) Programı olarak sayılmaktadır. Avrupa Birliği “Katılım Öncesi Yardım Aracı-Kırsal Kalkınma Bileşeni” (IPARD) Programı kapsamında yapacağınız önemli yatırımlarınızdan kredi kullanabilme imkanınızda elinizde bulunacaktır.

Ziraat Bankası Avrupa Birliği “Katılım Öncesi Yardım Aracı-Kırsal Kalkınma Bileşeni” (IPARD) Programı Kapsamında Kullandırılacak Kredilerden Kimler Yararlanabilir?

Ziraat Bankası Avrupa Birliği “Katılım Öncesi Yardım Aracı-Kırsal Kalkınma Bileşeni” (IPARD) Programı kapsamında kullandırılacak kredilerden yararlanmak istiyorsanız IPARD programı kapsamında yatırım yapan işletme ve üreticiler bunlardan yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Avrupa Birliği “Katılım Öncesi Yardım Aracı-Kırsal Kalkınma Bileşeni” (IPARD) Programı Kapsamında Kullandırılacak Kredilerin Ödemeleri Nasıl Olacaktır?

Ziraat Bankası Avrupa Birliği “Katılım Öncesi Yardım Aracı-Kırsal Kalkınma Bileşeni” (IPARD) Programı kapsamında çektiğiniz kredilerden yatırım yapan işletme ve üreticiler farklı ödeme periyodları ve uygun vade seçenekleriyle kredi imkânından yararlanabilirsiniz. Farklı ödeme periyodları olarak hasat zamanınızdan yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Avrupa Birliği (IPARD) Programı Kapsamında Kullandırılacak Krediler İçin Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası Avrupa Birliği “Katılım Öncesi Yardım Aracı-Kırsal Kalkınma Bileşeni” (IPARD) Programı kapsamında kullandırılacak krediler için bazı önemli belgeleri vermeniz gerekmektedir. Daha net bilgi almak istiyorsanız Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz.

Gerçek Kişiler İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdanı
 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
 • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Tüzel Kişiler İçin Gerekli Belgeler

 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tüzel kişilik ana sözleşmesinin (varsa değişikliklerin) yayımlandığı Ticaret Sicili Gazetesi
 • Oda kayıt belgesi
 • Vergi levhası
 • Tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin, temsil yetkisine ilişkin kararlar ve noter onaylı imza sirküleri
 • Yeni kurulan tüzel kişilikler için kuruluş ve/veya son yıla ait, diğerlerinde ise en az son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı vb)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz