Ana Sayfa Banka Kredileri Ziraat Bankası Küçük Ekipman Kredileri

Ziraat Bankası Küçük Ekipman Kredileri

165 views

Ziraat bankası birçok sloganında söylediği gibi çiftçilerin yanında yer almaktadır. Bunu da gösterdiği birçok özelliği ve kredisiyle sizlere yansıtmaktadır. Sizlerde bu kredilerden biri olan küçük ekipman kredileri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazımızda bu kredi ile ilgili detaylı bilgi vermeye çalışacağız. Bu yazımızda yer almayan diğer bilgiler için istiyorsanız Ziraat Bankasını ziyaret ederek ya da telefon ile arayarak ek bilgi talep edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Küçük Ekipman Kredisi Nedir?

Bu kredi tarım faaliyetlerinizde işinize yarayabilecek küçük ekipmanlarınızı karşılamaya ve alabilmenize olanak veren kredi olarak bilinmektedir. Bu kredi bakanlık tarafından çıkartılan “Tarımsal Mekanizasyon Araçlarının Kredili Satışına Esas Deney ve Denetimlerle İlgili Tebliğ” adına hazırlanmış bir kredi olarak bilinmektedir.

Bu açıdan bakanlığın vermiş olduğu özelliklere uymanız ve mutlaka çiftçi kayıt sisteminde bir kaydınız bulunması gerekmektedir. Eğer böyle bir kaydınız yok ise en kısa sürede bu kaydı yaptırmanızı öneririz.

Ziraat Bankası Küçük Ekipman Kredisi Ne Kadardır ve Neleri Kapsamaktadır?

Ziraat Bankası küçük ekipman kredisi ile birçok ihtiyacınızı giderebilmeniz de mümkün olacaktır. İşte bu kredi ile karşılayabildiğiniz masraflarınız şu şekilde olmaktadır.

Satış değeri 25.000 TL’ye kadar olan ve traktör, biçerdöver, kendi yürür hasat makineleri vb. gibi araçların dışında kalan tarımsal mekanizasyon aracı alımları için, KDV dahil satış bedelinin tamamına kadar kredilendirme imkânı mevcuttur. Böylelikle herhangi ek sermayeye ihtiyaç duyulmaksızın proforma faturanız ile birlikte geldiğiniz zaman bu masraflarınızın hepsi tamamen karşılanabilmektedir.

Ziraat Bankası Küçük Ekipman Kredi Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Bu krediyi öderken tamamen sizin insiyatifleriniz önemsenmektedir. Taksitleriniz ve vadeleriniz size göre ayarlanmaktadır. Hatta bu kredi ödeme zamanlarınızı hasat zamanı olarak ayarlayabilirsiniz. Yani hasat zamanınız ne zaman ise bu ödemeyi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Küçük Ekipman Kredisi Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası sizden ek belgeler isteyebilir. Ama genellikle çiftçi kayıt sistemi belgeniz, proforma faturanız, ikametgah belgeniz, tapu fotokopileriniz ve ipotek istenmesi durumunda ipotek edebileceğiniz tapularınız mutlaka sizden istenebilir. Bu ve bunun gibi birçok bilgi için Ziraat Bankasına başvurmanızı öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz