Ana Sayfa Banka Kredileri Ziraat Bankası Lisanslı Depoculuk Yatırımları

Ziraat Bankası Lisanslı Depoculuk Yatırımları

49 views

Ziraat Bankası çiftçileri ürün üretimleri ve sonrasında da düşünerek çeşitli kredi ve yatırım imkanları sunmaktadır. Ürün üretiminin artması adına çiftçilere olanak sağlayan ve devletle birlikte çalışan Ziraat Bankası bu sefer de depoculuk konusunda çiftçilere ürün üretiminden sonra destek vermektedir. Ziraat Bankası ile birlikte depoculuk işlemleri ile uğraşanlara verilen bu kredi desteğinden yararlanmak istiyorsanız çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmayan çiftçiler maalesef bu ve bunun gibi birçok fırsattan yararlanamamaktadır. Çiftçi kayıt sistemine kayıt yaptırmak için en yakın Tarım İl ya da İlçe Müdürlüğüne gitmeniz ve sizden istenen belgeleri bu kurumlara sunmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası Lisanslı Depoculuk Yatırımları Nedir

Ziraat Bankası lisanslı depoculuk yatırımları Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli olarak ayrıca öngörülen havzalarda yetiştirilen ürünler ile uyumlu depolama yatırımı yapacak / yapan lisanslı depo işletmelerine sunulan kredilerdendir. Böylelikle depoculuk ile uğraşan kişilerin daha iyi kalkınmaları ve daha iyi bir maliyet avantajı sunmaları çok önemlidir. Bu anlamda Ziraat Bankası lisanslı depoculuk yatırımları ile daha güzel yatırımlar yapmanız mümkün olacaktır.

Yeni kurulacak işletmelerden istenecek önemli bir nokta bulunmaktadır. Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Yönetmeliği kapsamında kuruluş izni almış olmaları gerekmektedir.

Eğer Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Yönetmeliği kapsamında kuruluş izni aldıysanız, lisanslı bir depo olma özelliğini de içinizde bulunduruyorsanız, inşaat yatırımlarınıza, makine ekipman yatırımlarınıza elevatör, kantar, fan, jeneratör, forklift, vinç, soğuk hava, iklimlendirme ve havalandırma üniteleri, depo içi bölmeler, raf sistemleri gibi makinelerin alımlarına yönelik sizlere kredi imkanları sunularak maliyetinizi olabildiğince düşük olmasını sağlamaya çalışılmaktadır.

Ziraat Bankası Lisanslı Depoculuk Yatırımları Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası lisanslı depoculuk yatırımları için önemli belgeleri tam bir şekilde teslim etmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası sizlerden ekstra belge isteme hakkını da elinde bulundurmaktadır. Ziraat Bankasına başvuru yapacağınız zaman giderek öncelikle ön başvuru yapmanız gerekecektir. Ön başvurunuz alınarak değerlendirilerek daha sonra ise sizlere kredi dereceniz uygun ise sizlere kredi verileceği söylenmektedir. Kredi dereceniz uygun ise onay verilir ve bankanız sizden bazı belgeleri ister. Bu krediye başvurmak için en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. Başvurular internet üzerinden ya da telefon üzerinden gerçekleşmemektedir.

Gerçek Kişi İçin İstenen Belgeler

 1. Nüfus cüzdanı
 2. Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 3. Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)
 4. Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
 5. Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Tüzel Kişi İçin İstenen Belgeler

 1. Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 2. Tüzel kişilik ana sözleşmesinin (varsa değişikliklerin) yayımlandığı Ticaret Sicili Gazetesi
 3. Oda kayıt belgesi
 4. Vergi levhası
 5. Tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin, temsil yetkisine ilişkin kararlar ve noter onaylı imza sirküleri
 6. Yeni kurulan tüzel kişilikler için kuruluş ve/veya son yıla ait, diğerlerinde ise en az son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 7. Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı vb)
 8. Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

Her iki kişi için çiftçi kayıt belgesi istendiği görülmektedir. Eğer çiftçi kayıt sistemine kayıtlı değilseniz en kısa sürede kayıt yaptırmanızı diğer fırsatlardan yararlanmanız adına öneririz. Daha net ve ayrıntılı bilgi almak için en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurmanızı ve müşteri temsilcileriyle görüşmenizi öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz