Ana Sayfa Banka Kredileri Ziraat Bankası Nakliye Aracı Kredileri

Ziraat Bankası Nakliye Aracı Kredileri

554 views

Ziraat Bankası kendi bünyesi altında çiftçilere ve hayvan bakıcı kişilere birçok kredi ve hibe fırsatlarını sunmaktadır. Özellikle de devletin vermiş olduğu destekler ve devletin sunmuş olduğu düşük  faiz oranlı krediler diğer bankalara göre çok iş görmektedir. Ziraat Bankası Nakliye Aracı kredileri ise bu krediler içerisinde yerini almıştır. Sizlerde Ziraat Bankası bünyesi altında olan bu krediden yararlanmak istiyorsanız birazdan vereceğimiz bilgilerden de rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Bu arada eğer çiftçi kayıt sistemine de kayıtlı değilseniz en kısa sürede bu sisteme kayıt olmanızı öneririz. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmayan bireylerin kredi ihtiyaçları ise karşılanmamaktadır. Kredi istekleri geri çevrilmektedir.

Ziraat Bankası Nakliye Aracı Kredileri Nedir?

Ziraat Bankası kendi bünyesi içerisinde Tarımsal üretim yapan gerçek ya da tüzel kişi müşterilerin tarımsal girdileri, ürünleri, canlı hayvanları, makine / ekipmanları vb. varlıklarının ulaşımı için alınacak olan araçların kredilendirilmesi yapılmaktadır.

Ziraat Bankası nakliye aracıları kredileri kapsamında farklı farklı araçlar alınabilmekte ve çiftçilerin beli biraz olsun doğrulabilmektedir.

Ziraat Bankası Nakliye Aracı Kredileri Nasıl Ödenmektedir?

Ziraat Bankası nakliye aracı kredilerinin ödemeleri çiftçilerin kendi vade durumlarına göre ve kendi ödeme tarihlerine göre ayarlanmaktadır. Bu ve bunun gibi daha fazla bilgi için en yakın Ziraat Bankasını ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Nakliye Aracı Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Ziraat Bankası nakliye aracı kredisi başvuruları yaparken öncelikle ön başvuru değerlendirmeniz alınacaktır. Daha sonra ise ön başvurunuz kabul edilirse sizden bazı belgeler istenecektir. Bu belgeleri getirmeniz ve kredi notunuzun da iyi çıkması durumunda onay alıp kredinizi elde edebileceksiniz.

Ziraat Bankası Nakliye Aracı Kredisi Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası nakliye aracı kredisi için tüzel ve gerçek olmak üzere iki ayrı kişi için belgeler kabul edilmektedir. Duruma göre gerekli belgelerin hangisi olduğunu listede yer alan duruma göre bakabilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası bu listede yer alan belgeler haricinde de belge isteyebilme durumunu saklı tutmaktadır.

Gerçek Kişiler İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdanı
 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
 • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Tüzel Kişiler İçin Gerekli Belgeler

 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tüzel kişilik ana sözleşmesinin (varsa değişikliklerin) yayımlandığı Ticaret Sicili Gazetesi
 • Oda kayıt belgesi
 • Vergi levhası
 • Tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin, temsil yetkisine ilişkin kararlar ve noter onaylı imza sirküleri
 • Yeni kurulan tüzel kişilikler için kuruluş ve/veya son yıla ait, diğerlerinde ise en az son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı vb)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz