Ana Sayfa Banka Kredileri Ziraat Bankası Su Ürünleri Kredileri

Ziraat Bankası Su Ürünleri Kredileri

61 views

Ziraat Bankası kuruluşundan itibaren sürekli olarak çiftçilere destek vermektedir. Özellikle de devletimiz çiftçilerin desteklenmesini ve üretimin arttırılmasını teşvik etmektedir. Bu anlamda Ziraat Bankası ile birlikte ortaklaşa birçok farklı kredi imkanları sunmaktadır. Çiftçilerin hem tarım anlamında hem de hayvancılık anlamında daha ileriye gitmesini sağlaması amacıyla hazırlanmış olan bu kredileri alabilmek için çiftçi kayıt sistemine kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Çiftçi kayıt sistemi olarak bilinen sisteme kayıtlı değilseniz bu kredi fırsatlarından ve devletin vermiş olduğu diğer kredi imkanlarından kolaylıkla yararlanmanızı da olanak sağlamaktadır. Böyle fırsatlarından yararlanabilmek için mutlaka en yakın zamanda Ziraat Bankasına başvurmanızı öneririz. Bu yazımızda sizlere su ürünleri kredileri ile ilgili önemli bilgiler verilmektedir.

Ziraat Bankası Su Ürünleri Kredileri Nedir?

Ziraat Bankası su ürünleri kredileri Faaliyetlerle ilgili her türlü alet ve ekipmanların bakım-onarım giderleri ile sigorta, buz, kasa vb. alımı; yetiştiricilikte yavru, balık, yem, ilaç, yakıt vb. giderler ile avcılıkta tekne bakım-onarımı, yakıt, işçilik vb. giderlerinizi işletme kredileri ile karşılayabilirsiniz.

Her türlü avlanma ve yetiştirme araç-gereçlerinin alımı; üretme havuzu, soğuk hava deposu gibi binaların yapımı; motor, tekne, balıkçı gemisi, balık bulucu sistemler ile balık ağı alımı; açık deniz balıkçılığında dalyan, kafes vb. üretim tesisine yönelik harcamalarınız ile çeşitli demirbaş alımlarınızı yatırım kredileri ile karşılayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Su Ürünleri Kredileri Nasıl Ödeme Yapılmaktadır?

Ziraat Bankası su ürünleri kredileri ödemesi yaparken hasat zamanı ödemeler yapılabilmektedir. Hasat zamanı haricinde de vade tarihlerinizi ayarlayabilirsiniz. Vade tarihlerini bu şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Su Ürünleri Kredileri Gerekli Belgeler Hangileridir?

Ziraat Bankası su ürünleri kredileri gerekli belgeler ayrı ayrı düzenlenebilmektedir. Birincisi gerçek kişiler için hazırlanan gerekli belgeler olmaktayken ikincisi ise tüzel kişiler için hazırlanan gerekli belgeler olmaktadır. Gerçek kişiler için gerekli belgeler ayrı olmaktadır. Kredi fırsatları ve detayları için en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek ön başvurunuzu yapmalısınız.

Gerçek Kişiler İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdanı
 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
 • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Tüzel Kişiler İçin Gerekli Belgeler

 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tüzel kişilik ana sözleşmesinin (varsa değişikliklerin) yayımlandığı Ticaret Sicili Gazetesi
 • Oda kayıt belgesi
 • Vergi levhası
 • Tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin, temsil yetkisine ilişkin kararlar ve noter onaylı imza sirküleri
 • Yeni kurulan tüzel kişilikler için kuruluş ve/veya son yıla ait, diğerlerinde ise en az son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı vb)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz