Ana Sayfa Banka Kredileri Ziraat Bankası Taksitli Tarım Destek Kredisi

Ziraat Bankası Taksitli Tarım Destek Kredisi

586 views

Ziraat bankası yıllardır tarıma destek olmaya ve çiftçinin belindeki ağır yükü almaya çalışmaktadır. Bu açıdan farklı farklı kredi imkanlarını sunmaktan dolayı da büyük bir gurur duymaktadır. Ziraat Bankasının çiftçiye destek olma amacıyla düşük faiz oranlarıyla sunduğu kredilerden biri de taksitli tarım destek kredisidir. Bu yazımızda bu kredi ile ilgili ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağız. Bu yazımızda yer alan bilgilerden daha fazlasını elde etmek isterseniz Ziraat bankası şubesine giderek müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz. Bu arada çiftçi kayıt sistemine de en kısa sürede kayıtlı değilseniz kayıt yaptırmanızı öneririz. Bu ve bunun gibi destek kredilerinden ancak çiftçi kayıt sisteminde yer alan çiftçiler yararlanabilmektedirler.

Ziraat Bankası Taksitli Tarım Destek Kredisi Nedir?

Ziraat Bankasının adı üzerinde sunmuş olduğu bu destek tarımın devamını gelmesini desteklemektedir. Bu kredi imkanı ile birlikte finansal ihtiyaçlarınızı hasat ve sezona bağlı olmaktan çıkarabilir, kredilerinizi daha uzun ve esnek vade seçenekleri ile kullanabilirsiniz. Böylelikle nakit sıkıntısı çektiğiniz zaman taksitli tarım destek kredisi hemen sizin imdadınıza koşabilecek bir kredi olma özelliğini de taşımaktadır.

Ziraat Bankası Taksitli Tarım Destek Kredisi Ödemeleri Nasıl Olmaktadır?

Ziraat Bankası taksitli tarım destek kredisi ödemeleri Sabit faizli olarak, farklı ödeme periyotları ve uygun vade seçenekleriyle kredi imkânı sunulmaktadır. Sabit faizli olmasından dolayı faiz yükselse bile sizin kredinizin sorun yaşamayacaktır. Taksit tarihleri ve taksit tutarlarını, ürününüzün hasat tarihlerine göre belirleyebilirsiniz. Hasat zamanınız ne zaman ise ona göre taksitlerinizi ayarlamak tamamen sizin elinizin altında olmaktadır.

Ziraat Bankası Taksitli Tarım Destek Kredisi Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası taksitli tarım destek kredisini çekebilmek için öncelikle ön başvuru yapmanız gerekmektedir. Kredi onayınız gelirse ve kredi dereceniz yeterli ise bu krediyi çekebilirsiniz. Daha sonra sizlerden bazı belgeler istenecektir. Tüzel ya da gerçek kişi belgeleri olarak hangisi size uyuyorsa o belgeleri hazırlayarak tekrar Ziraat Bankası şubelerine gitmeniz gerekir. En sonunda kredinizi sorunsuz bir şekilde çekebilirsiniz.

Gerçek Kişiler İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdanı
 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
 • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Tüzel Kişiler İçin Gerekli Belgeler

 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tüzel kişilik ana sözleşmesinin (varsa değişikliklerin) yayımlandığı Ticaret Sicili Gazetesi
 • Oda kayıt belgesi
 • Vergi levhası
 • Tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin, temsil yetkisine ilişkin kararlar ve noter onaylı imza sirküleri
 • Yeni kurulan tüzel kişilikler için kuruluş ve/veya son yıla ait, diğerlerinde ise en az son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı vb)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz