Ana Sayfa Banka Kredileri Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredileri

Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredileri

70 views

Ziraat Bankasının tarım çiftçilerine sunduğu bir diğer ayrıcalık ise tarımsal mekanizasyon kredileridir. Bu yazımızda sizler için bu kredi fırsatından ve nasıl yararlanabileceğinizden aynı zamanda da hangi belgelerin gerekli olduğundan bahsedeceğiz. Aşağıda yer alan belgeler haricinde banka sizden ek belgeler isteyebileceğini de sizlere hatırlatmak isteriz.

Ayrıca çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olmanız gerektiğini de sizlere hatırlatmak isteriz. Eğer kayıtlı değilseniz en kısa zamanda kayıt yaptırmanız gerektiğini de unutmayınız. Kayıt yaptırarak birçok fırsattan yararlanabileceğinizi de söyleyebiliriz.

Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredisi Nedir?

Ziraat Bankası tarımsal mekanizasyon kredisi çiftçilerin tarımsal ihtiyaçlarını giderebileceği türde hazırlanan ve makine ihtiyaçlarınızı giderebilmenize yardımcı olan bir kredidir. Bu kredi ile aşağıda yer alan masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

Traktör, biçerdöver ve diğer hasat makineleri (pamuk, zeytin, patates, badem, meyve hasat / toplama makineleri vb.); çayır biçme, balya, silaj, süt sağım makinesi, süt soğutma tankı, yem karma makinesi, pulluk, kültivatör, patoz, mibzer, suluk, yemlik, balık bulucu cihaz, vb. gibi mekanizasyon araçlarının alımı için bu krediyi gönül rahatlığı ile çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredisi Ödemeleri Nasıl Olur?

Genellikle Ziraat Bankası Tarımsal mekanizasyon kredileri gibi tarım kredileri için çiftçileri düşünmekte ve onların ihtiyaçlarını gözeterek hasat zamanı ödemelerini yapmalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda vadelerinizi ve oranlarınızı kendi ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Tarımsal Mekanizasyon Kredisi Gerekli Belgeler

Ziraat Bankası tarımsal mekanizasyon kredisi için bir gerçek kişiler bir de tüzel kişiler için ayrı ayrı belge istenmektedir.

Gerçek Kişi Belgeleri

 • Nüfus cüzdanı
 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı, v.b)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler
 • Bilanço esasına göre faaliyet gösteren işletmelerden son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Yukarıdaki belgeleri eğer kendiniz kişi iseniz ve bireysel olarak çekecekseniz getirmeniz gerekecektir.

Tüzel Kişi Belgeleri

 • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi
 • Tüzel kişilik ana sözleşmesinin (varsa değişikliklerin) yayımlandığı Ticaret Sicili Gazetesi
 • Oda kayıt belgesi
 • Vergi levhası
 • Tüzel kişiliği temsile yetkili kişilerin, temsil yetkisine ilişkin kararlar ve noter onaylı imza sirküleri
 • Yeni kurulan tüzel kişilikler için kuruluş ve/veya son yıla ait, diğerlerinde ise en az son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu
 • Tarımsal işletmesini tevsik edici belgeler (tapu kaydı, kira kontratı vb)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

Bu belgelerde eğer oda kayıtlı bir işletmeniz ve çiftliğiniz var ise getirmeniz gereken belgeler arasında yer alacaktır. Bu belgeleri eksiksiz ve tam bir şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Öncelikle Ziraat Bankasına giderek bir ön başvuru gerçekleştirirsiniz. Daha sonra müşteri temsilcileri kredi için uygun olduğunuzu düşünürlerse sizlerden bu belgeleri hazırlamanızı ve getirmenizi isterler. Böylelikle krediyi çekmiş olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz