Ana Sayfa Banka Kredileri Ziraat Bankası Yapılandırma Uygulamaları

Ziraat Bankası Yapılandırma Uygulamaları

129 views

Ziraat Bankası çiftçilere sunduğu hibeler ve kredilerle adından sıkça söz ettirmektedir. Bunun yanı sıra devlet ile birlikte hazırlamış olduğu bazı uygulamalar da bulunmaktadır. Bu uygulamalardan en son bilineni ve en çok kullanılanı ise Ziraat Bankası yapılandırma uygulamaları olmaktadır. Bununla birlikte borçlarınızı daha kolay bir şekilde yapılandırabileceksiniz.

Ziraat Bankası Yapılandırma Uygulamaları Nedir?

Ziraat Bankası yapılandırma uygulamaları borçların başka bankada olmasına rağmen Ziraat Bankası tarafından kredi ile kapatılıp sizlere kolay ödeme imkanlarının sunulması anlamına gelmektedir. Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılan yeni kararname ile birlikte bu yapılabilmektedir. Yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararları ile Kararname kapsamına giren çiftçilerimizin yalnızca faiz indirimli (sübvansiyonlu) olarak kullandıkları kredileri bir yıl süre ile erteleme kapsamına alınmaktadır.

Mevcut Kararname ile kredi borçlarının belirlenen faiz oranı ile 1 (bir) yıl ertelenmesi imkânı yanında istenirse birinci yılda sübvansiyonlu faiz oranı, takip eden yıllarda ise Ziraat Bankası tarafından sunulan uygun faiz oranlarıyla kredi borçlarının ertelenen yıl ile birlikte azami 5 yıla kadar taksitlendirilmesi seçeneği de sunulmuştur.

Tarımsal faaliyetlerine devam eden ve kredi borçlarını taksitlendirme seçeneğini kullanarak, vadeye yaymak suretiyle geri ödeme imkânlarını geliştirmek isteyen üreticilerimizin, gerekli şartları taşımaları hâlinde, tarımsal faaliyetlerinin gerektirdiği kadar ilave faiz indirimli (sübvansiyonlu) kredi kullanabilme imkânı da mevcuttur.

Ziraat Bankası Yapılandırma Uygulamaları Taksit Süreleri

Ziraat Bankası yapılandırma uygulamaları Resmi Gazete’nin yayınlanmasıyla birlikte ortaya çıkmıştır. Taksit süreleri ise şu şekilde olabilir.

  1. İlk Taksit: Ekim 2019
  2. İkinci Taksit: Ekim 2020
  3. Üçüncü Taksit:Ekim 2021
  4. Dördüncü Taksit:Ekim 2022
  5. Beşinci Taksit: Ekim 2023

Böylelikle beş taksitle bu ödemeyi yapabilmeniz de mümkün olacaktır. Borcunu yapılandıran ve ilk taksiti ödeyen çiftçiler ikinci ödemesini eğer kendileri isterlerse yine 1 yıl daha uzatmak kaydıyla yapılandırabileceklerdir. Çiftçiler bu torba yasasının gelmesiyle birlikte borçlarını 2019 – 2020 – 2021 gibi tarihlerde ödeyecekleri düşünülmektedir. Bu ve bununla ilgili ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız en yakın Ziraat Bankası şubesine başvurmaları ve bu konuyla ilgili müşteri hizmetleri yetkilileriyle görüşmelerinizi öneririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz